Dzisiaj jest 30 kwie 2017, 18:41
Zmień rozmiar czcionki
HistoriaPolski.eu - Forum historia Polski

Hyde Park

Mroczna historia Salem

Kącik mówców na wszelkie tematy niezwiązane z historią.

Mroczna historia Salem

Postautor: papryczka1234 » 29 gru 2015, 14:48

W 1692 roku w amerykańskim miasteczku Salem doszło do egzekucji czternastu kobiet, pięciu mężczyzn i dwóch psów. Oskarżono ich o uprawianie czarnej magii. Czynów mieli dokonać zimą, a już późną wiosną pozbawiono życia pierwszych skazańców. Ostatni zawiśli we wrześniu. Obecność diabła w Nowej Anglii tak samo wywoływała strach, jak i napawała dumą.
Nikt naprawdę nie wie, ile osób mogło być zamieszanych w czary. Według niektórych świadectw nawet między 144 a 185 mieszkańców dwudziestu pięciu wsi i miasteczek Nowej Anglii. Najmłodsza z podejrzanych osób miała pięć lat, najstarsza osiemdziesiąt.
W uprawianie magii mieli być też zamieszani ich najbliżsi: mężowie i żony, ojcowie i matki, siostrzeńcy i bratankowie, ciotki i wujowie, rodzeństwo i kuzynostwo. Jeden z ministrów stanu Massachusetts odkrył, że był spokrewniony z co najmniej dwudziestoma potencjalnymi czarownikami.
Podejrzliwość wobec osób powiązanych z czarnoksięstwem była uzasadniona. Już w 1641 roku, kiedy purytańscy kolonizatorzy ustanawiali kodeks prawa, pierwszym przestępstwem na liście było bałwochwalstwo. Drugim czarna magia.
Według określonego prawa, każdy mężczyzna i kobieta, który jest czarnoksiężnikiem (czyli ucieka się do sił paranormalnych i ma kontakt z szatanem), powinien zostać skazany na karę śmierci. Kolejnymi przestępstwami na liście były bluźnierstwo, morderstwo, otrucie i bestialstwo. Już w najbliższych latach po ustanowieniu owego kodeksu, w Nowej Anglii oskarżono o uprawianie magii ponad sto czarownic i dwudziestu pięciu czarodziejów.
RANDOM_AVATAR
papryczka1234
 
Autor tematu
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2015, 14:25
Monety: 667.86
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Online: 17m 16s

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Szukaj

Menu Użytkownika

Dołącz do nas

REKLAMA