Dzisiaj jest 30 mar 2017, 08:42
Zmień rozmiar czcionki
HistoriaPolski.eu - Forum historia Polski

Aktualności historyczne

Rozpoczyna się program "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Po

Dział ten poświęcony jest imprezom, wystawom lub innym zdarzeniom nawiązującym do historii Polski. Zespół historiapolski.eu będzie starał się wyszukiwać, systematyzować i publikować wszelkie zagadnienia z historii Polski jakie pojawią się w internecie, telewizji, prasie. Głównym celem jest propagowanie naszej historii w jednym zbiorczym projekcie.

Rozpoczyna się program "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Po

Postautor: Artur Rogóż » 14 sty 2011, 16:40

Rozpoczyna się program "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski
14.01.2011. Warszawa (PAP) - Organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury do 31 stycznia mogą składać wnioski o dotacje w ramach programu operacyjnego "Patriotyzm Jutra". Projekt wspiera nowoczesne inicjatywy edukacyjne i artystyczne promujące postawy patriotyczne i obywatelskie.

To już trzecia odsłona programu realizowanego przez Muzeum Historii Polski. Jego celem jest nie tylko wspieranie nowoczesnych inicjatyw edukacyjnych i artystycznych, które promują postawy patriotyczne i obywatelskie, ale także projektów w niebanalny sposób zachęcających do poznawania historii.

W ramach programu dofinansowane są zadania, które odbywają się na terenie Polski i realizowane są w ramach roku kalendarzowego (maksymalnie do 15 grudnia br.). W ramach projektu nie można ubiegać się o środki z dotacji na zakup środków trwałych (także tych o niskiej wartości tj. poniżej 3,5 tys. zł), zakup wyposażenia i prace budowlano-inwestycyjne, pomniki czy nagrobki.

W programie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, samorządowe instytucje kultury, kościoły, związki wyznaniowe i kościelne osoby prawne. Wnioskodawcami nie mogą być państwowe instytucje kultury, szkoły i uczelnie wyższe nadzorowane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz instytucje kultury współprowadzone przez ministra.

Elektroniczny formularz i regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Muzeum Historii Polski www.muzhp.pl. Nabór wniosków trwa do 31 stycznia br. Powinny być one składane w formie elektronicznej za pomocą formularza dostępnego na stronie. Należy również dostarczyć do muzeum jednostronicowy dokument z pieczęcią wnioskodawcy i podpisami osób upoważnionych do reprezentowania wnioskodawcy.

W wyjątkowych sytuacjach organizator dopuszcza złożenie wniosku w formie tradycyjnej. Powinien zostać on nadesłany pocztą pod adresem: Muzeum Historii Polski, ul. Senatorska 35, 00-099 Warszawa lub złożony osobiście do 31 stycznia do godz. 17. W przypadku wysłania wniosku pocztą decyduje data stempla pocztowego.

W ubiegłorocznej edycji programu wpłynęło ponad 600 wniosków, z czego dofinansowanie uzyskało 76 projektów z całej Polski. W ramach programu realizowano filmy, wydawano książki, tworzono gry edukacyjne, organizowano konferencje, konkursy, wystawy, warsztaty edukacyjne i projekty badawcze. (PAP)

akn/ abe/
Awatar użytkownika
Artur Rogóż
Administrator
 
Autor tematu
Posty: 4711
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Monety: 10,087.92
Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Online: 9d 22h 45m 18s

Reklama

Wróć do Aktualności historyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość

Szukaj

Menu Użytkownika

Dołącz do nas

REKLAMA