Fundacja "Książka na Kresy".

Katalog, gdzie zamieszczamy linki do ciekawych, Waszym zdaniem, stron internetowych traktujących o historii Polski. Oprócz linków proszę zamieszczać krótką recenzję danego serwisu internetowego.
fundacjaknk
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2013, 11:35

Fundacja "Książka na Kresy".

Post autor: fundacjaknk » 16 kwie 2013, 11:38

Witam serdecznie. Mam zaszczyt poinformować, że w dniu 9 kwietnia 2013 roku zarejestrowana w krajowym rejestrze sądowym pod numerem KRS: 0000453519 została fundacja "Książka na Kresy".

Celami Fundacji są:
⦁ Krzewienie znajomości języka polskiego i historii polski wśród dzieci i młodzieży narodowości polskiej, mieszkających i będących obywatelami Republiki Białorusi.
⦁ Popularyzacja idei pomocy kulturalnej i oświatowej dla dzieci i młodzieży polskiej na Białorusi.
⦁ Rozwijanie czytelnictwa polskich książek, słuchania literatury polskiej w postaci audiobooków i oglądania polskich filmów i seriali przeznaczonych dla dzieci i młodzieży wśród polonii zamieszkującej Republikę Białorusi.
⦁ Zapobieganie wyobcowaniu narodowemu młodzieży polskiego pochodzenia na terenie Republiki Białoruś.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:
⦁ Zbiórkę od darczyńców książek nowych lub używanych z zakresu polskiej literatury pięknej, lektur szkolnych, podręczników do nauki języka polskiego, słowników języka polskiego, słowników dwujęzycznych, podręczników do historii, książki i publikacji historycznych, literaturę popularnonaukową, czasopism o powyższej tematyce.
⦁ Zbiórkę od darczyńców elektronicznych nośników zapisu o zawartości tematycznej jak w § 7 pkt.1.
⦁ Zakup z zebranych środków pieniężnych książek i elektronicznych nośników zapisu o zawartości tematycznej jak w § 7 pkt.1.
⦁ Zlecanie opracowań w formie książkowej lub elektronicznej podręczników i słowników do nauki języka polskiego i historii dla dzieci i młodzieży słabo znającej język polski.
⦁ Przekazanie powyżej uzyskanych materiałów na tereny zasiedlone przez mniejszość polską w Republice Białorusi.
⦁ Organizowanie obozów i kolonii językowych dla dzieci i młodzieży Białoruskiej polskiego pochodzenia.

Szerzymy polską literaturę i kulturę wśród białoruskiej młodzieży polskiego pochodzenia. Pomożesz nam? Odwiedź: www.facebook.com/KsiazkaNaKresy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strony internetowe o historii Polski”