Sobota dzien swiety zmieniony przez kosciol katolicki na niedziele

Tworząc „Ciekawostki historyczne” wyszliśmy z prostego założenia: tak naprawdę każdy lubi historię o ile jest to historia odpowiednio przedstawiona. W dziale tym zajmujemy się odkryciami, kontrowersjami, przypadkami przeplatania się historii z życiem codziennym i ze współczesnością.
IsabellaK
Posty: 529
Rejestracja: 07 cze 2011, 14:50

Sobota dzien swiety zmieniony przez kosciol katolicki na niedziele

Post autor: IsabellaK » 10 lis 2013, 15:26

Sobota, czyli Sabat dzien swiety ustanowiony przez Baga Ojca dla Zydow i katolikow oraz wszystkich innych Chrzescijan.
Zmieniona przez kosciol katolicki na niedziele - sonntag, sundey
dzien boga slonce !!!
Pierwszy dzien tygodnia to niedziela a ostatni to SOBOTA !!!

http://www.amightywind-proroctwa.com/po ... abbath.htm

„Pamiętaj o dniu Szabbatu, aby go święcić.”
IV Przykazanie BOŻE;
Księga Wyjścia 20:8

„Ich kapłani łamią moje Prawo i bezczeszczą to wszystko, co jest dla Mnie święte, nie czyniąc żadnej różnicy między tym, co święte i co nie święte. Nie mówią już ludziom o tym, co jest nieczyste, a co czyste, oczy zamykają na nieposzanowanie moich świętych dni szabatu. I tak jestem przez nich samych znieważany.”
Ezechiela 22:26


"… nie ma żadnego takiego prawa w Biblii. Nigdzie w Piśmie nie znajdujemy, jakoby Jezus lub którykolwiek z Apostołów nakazał przeniesienie Szabbatu z soboty na niedzielę. Mamy Przykazanie Boże dane Mojżeszowi, aby uświęcać dzień Szabbatu, który jest siódmym dniem tygodnia, sobotą.
W dzisiejszych czasach Chrześcijanie święcą niedzielę, gdy zostało to nam, (katolickiemu) Kościołowi objawione poza Biblią."
Catholic Virginian, 3 paźdz. 1947

"Możesz przeczytać Biblię od Księgi Rodzaju do Objawienia, a nie znajdziesz jednego nawet wersetu polecającego święcenie niedzieli. Pismo nakazuje wiernym obchodzenie soboty - dnia, którego my nigdy nie uświęciliśmy."
Kardyna James Gibbons, Wiara naszych ojców (1917 ed.), str. 72,73

"Jeśli protestanci byliby posłuszni Biblii, oddawaliby cześć Bogu w Szabbat, który jest sobotą. Obchodząc niedzielę są posłuszni prawu nadanemu przez Kościół Katolicki"
Albert Smith, kanclerz Archidiecezji Baltimore, odpowiedź kardynała na list z 10. lutego, 1920.

Który dzień jest Dniem Szabbatu?
Sobota jest dniem Szabbatu.
Dlaczego obchodzimy niedzielę, a nie sobotę?
Obchodzimy niedzielę zamiast soboty, ponieważ Kościół Katolicki przeniósł uroczystość soboty na niedzielę."
Peter Geiermann, Katechizm Doktryny Katolickiej, Wydanie Zmienione z 1946, str. 50. Geiermann otrzymał "Błogosławieństwo Apostolskie" od papieża Piusa X, 25. stycznia, 1910.

"Kościół Katolicki zmienił uroczystość obchodzenia Szabbatu na niedzielę na mocy swojego boskiego, niezawodnego autorytetu danego mu od jego założyciela, Jezusa Chrystusa. Protestanci twierdzący, że Biblia jest jedynym źródłem ich wiary, nie mają żadnych podstaw do uświęcania i obchodzenia niedzieli."

”Pod tym względem Adwentyści Dnia Siódmego są jedynymi konsekwentnymi Protestantami." Biuletyn Katolicki, 14. sierpnia 1942, str. 4

"Obchodzenie niedzieli przez Protestantów jest hołdem, który płacą oni autorytetowi Kościoła Katolickiego"
Monsignor Louis Segur, Wyrażając się jasno o współczesnym Protestantyzmie (1868), str. 213


Wyjścia 20:8-11
"Pamiętaj o Szabbacie! Niech to będzie dla ciebie dzień święty. Przez sześć dni wolno ci pracować i wykonywać wszystkie twoje prace. Siódmy jednak dzień jest szabatem dla uczczenia JAHWEH, Boga twojego. Żadnych prac nie będziecie w tym dniu wykonywali ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec mieszkający w obrębie twoich murów. JAHWEH bowiem przez sześć dni stwarzał niebo, ziemię, morze i całe ich zastępy, a dnia siódmego odpoczywał. Dlatego zesłał JAHWEH szczególne błogosławieństwo na dzień Szabbatu i uświęcił go."

IsabellaK
Posty: 529
Rejestracja: 07 cze 2011, 14:50

Re: Sobota dzien swiety zmieniony przez kosciol katolicki na niedziele

Post autor: IsabellaK » 13 lip 2014, 14:07

Jak powstal dzien swiety niedziela.
Slowo solis oznacza slonce
Solis-Sonne- Sonntag- niedziela
dni swiecone w Rzymie i Alexandrii reszta swiata swiecila sabat- sobote.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki historyczne na HistoriaPolski.eu”