Dekret Papieża Benedykta XVI dotyczacy imienia Boga Ojca- Jahwe - "Adonai"

Tworząc „Ciekawostki historyczne” wyszliśmy z prostego założenia: tak naprawdę każdy lubi historię o ile jest to historia odpowiednio przedstawiona. W dziale tym zajmujemy się odkryciami, kontrowersjami, przypadkami przeplatania się historii z życiem codziennym i ze współczesnością.
IsabellaK

Dekret Papieża Benedykta XVI dotyczacy imienia Boga Ojca- Jahwe - "Adonai"

Post autor: IsabellaK » 11 lut 2014, 14:59

Info z forum onet.pl
Dekret Papieża Benedykta XVI "Adonai", w którym Papież precyzuje formę zwracania się do Pana Boga w liturgii? Nasi biskupi chronią tym wielką liczbę przymiotów Pana Boga. Proste, podstawowe określenia zawierają czasem więcej treści niż te rozbudowane w trudny do zrozumienia wielosłów. Jednocześnie liczba wiernych w Polsce maleje. Pan Bóg jest panem świata i moim Bogiem. Benedykt XVI wyjaśnił kim w liturgii i dla kogo są: Pan, Pan Bóg i Bóg. Dziś w swoim parafialnym kościele nie wiem, czy jestem w synagodze ("chwalmy Pana"), chrześcijańskim kościele ("Panie Boże"), czy gdzie indziej(Boże mój). Czyżby duchowni mojego Kościoła nie uznali Dekretu ADONAI Papieża Benedykta XVI z 2008 r? To, że nie słyszę już modlitwy do Jahve, to tylko część prawdy o Dekrecie. "Na pół gwizdka" nie ma co żyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki historyczne na HistoriaPolski.eu”