Klasyczne Imiona Słowiańskie, Jakie imiona nosili "praPolacy

Dział ten służy do publikowania odnośników do ciekawych tematów poświęconych historii Polski. Najlepiej jest zacytować post wprowadzający z innego forum oraz podanie nazwy forum wraz z linkiem do tematu.
fora historyczne
Posty: 146
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 01 paź 2012, 06:58

Klasyczne Imiona Słowiańskie, Jakie imiona nosili "praPolacy

Post autor: fora historyczne »

Witam.
Standardowe pytanie na forach:
"Nie wiem, czy w dobrym miejscu zamieszczam ten post, ale" nie znalazłam lepszego miejsca, stąd piszę tutaj.
Pytanie moje dotyczy imion słowiańskich używanych na terenach dzisiejszej Polski, jednak chodzi mi wyłącznie o "tubylcze" imiona nie zmienone modą łacińską, hebrajską czy inną. Znalazłam strony poświęcone temu zagadnieniu, jednak wydaje mi się, że są niepełne. Dla przykładu, znam stronę wikipedii, portal zgapa, freha, jednak nadal brakuje mi np. imienia Jaruga czy Mira.
Stąd moje pytanie. Może ktoś wie, czy takie imiona istniały naprawdę, a może są to zdrobnienia, choć kiedyś gdzieś znalazłam informację, jakoby były to imiona główne. Bardzo proszę o jakieś konkretne źródło, cytaty, bądź inne odsyłacze do rozbudowanej "listy" imion słowiańskich, imion pojawiających się historycznie i potwierdzonych w źdródłach.
Bardzo dziękuję za pomoc
kathrin
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2013, 06:42

Re: Klasyczne Imiona Słowiańskie, Jakie imiona nosili "praPo

Post autor: kathrin »

I like this forum, amazing and very informative,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach”