Król Stefan Batory

Dział ten służy do publikowania odnośników do ciekawych tematów poświęconych historii Polski. Najlepiej jest zacytować post wprowadzający z innego forum oraz podanie nazwy forum wraz z linkiem do tematu.
fora historyczne
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2012, 06:58

Król Stefan Batory

Post autor: fora historyczne » 01 paź 2012, 07:18

uważam że był jednym z najlepszych władców Polski. chciał wiele, ale słabe zdrowie i szybka śmierć przeszkodziła mu w tym. najdziwniejsza sytuacja była w czasie sejmów pomiędzy wyprawami na inflanty. izba poselska i senat zgadzały się na wszystko.

agnieszka3201
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2012, 11:14

Re: Król Stefan Batory

Post autor: agnieszka3201 » 14 mar 2013, 13:21

Czterotomowa seria "Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego" jest prawdopodobnie najpełniejszym ujęciem wojskowości czasów batoriańskich, jakie się dotąd ukazało na polskim rynku wydawniczym. Dlatego dzieło to jest ważne z punktu widzenia naukowego. Jest to cenny wkład w militarną historię Polski, pisany językiem lekkim, prostym, bez akademickiej zawiłości i wyniosłości. Tekst czyta się jak dobrą powieść pozbawioną dialogów, ale za to z plastycznymi opisami żołnierskiego życia w tamtych czasach. Autor, z zawodu historyk, stworzył unikalne dzieło, gdzie mamy nowatorskie spojrzenie na zdawałoby się już dobrze poznany temat. Widzimy tutaj aktualny stan badań nad wojskowością czasów batoriańskich, co może zainteresować zwłaszcza historyków wojskowości. Ale książki te są godne polecenia także dla hobbystów, dla których historia jest pasją. Seria ta bowiem wnosi wiele nowości i wzbogaca naszą wiedzę. I dlatego trudno przejść obojętnie wobec tej serii wydawniczej.

Prezentujemy cztery tomy serii Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego:
Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego. Tom I Wojskowość powszechna
Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego. Tom II. Aspekt teoretyczny - część 1
Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego. Tom III. Aspekt teoretyczny - część 2
Sztuka wojenna czasów Stefana Batorego Tom IV Aspekt praktyczny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach”