Zydokomuna

Dział ten służy do publikowania odnośników do ciekawych tematów poświęconych historii Polski. Najlepiej jest zacytować post wprowadzający z innego forum oraz podanie nazwy forum wraz z linkiem do tematu.
fora historyczne
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2012, 06:58

Zydokomuna

Post autor: fora historyczne » 05 paź 2012, 03:44

W latach 1944 - 1956 czyli w okresie utrwalania Władzy Ludowej w Polsce , widoczny był wpływ osób pochodzenia żydowskiego przybyłych z ZSRR ( byłych obywateli II RP lub wprost obywateli sowieckich )na tworzenie systemu komunistycznego , Żydzi zajmowali większość ( do 70 % ) wyższych stanowisk w organach bezpieczeństwa , i urzędach zajmujących się ekonomia np. Minc .
Wpływ osób pochodzenia żydowskiego był wyjątkowo silny w doborze kadr wewnątrz PPR i PZPR .
Czy można wiec mówić o Żydokomunie jako o zjawisku , pamiętając równocześnie ze większość Żydów polskich ocalałych z ognia Holocaustu i przebywających w tym okresie w Polsce ( 300 000 ) chciała tylko odbudować życie rodzinne i żyć normalnie , lub opuścić ziemie gdzie zginęli ich bliscy .
Czy tez Żydokomuna jest wymysłem polskich antysemitów jak twierdzi Gross w swoim " Strachu " .
Moim skromnym zdaniem , gdyby nie obecność Żydów , lub osób pochodzenia żydowskiego na topie władzy komunistycznej , Stalinowi dużo trudniej byłoby zainstalować komunizm w Polsce , a wyalienowanie tych ludzi z polskiej kultury i tradycji spowodowało ze komunizm byl w latach 1944 - 53 bardziej drapieżny .
Proszę o Wasze opinie na ten temat .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach”