Gloger - Geografia historyczna ziem dawnej Polski - reprint

Zamieszczony katalog zawiera książki z dziedziny historii Polski. Jest to swoisty przewodnik po literaturze poświęconej historii naszego państwa. Katalog jest podzielony na kategorie, aby usprawnić wyszukanie konkretnej pozycji.
Volumina.pl
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2012, 10:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Gloger - Geografia historyczna ziem dawnej Polski - reprint

Post autor: Volumina.pl » 22 mar 2012, 10:40

Obrazek

Zygmunt Gloger - Geografia historyczna ziem dawnej Polski
reprint

Rok wydania org.: 1900
Ilość stron: 392
Format: 170x240
Oprawa: twarda - do wyboru skórzana lub półskórek

Rok wydania: 2012
Wydawca: Volumina.pl
Cena: 75 pln

do kupienia: Zygmunt Gloger - Geografia historyczna ziem dawnej Polski


Impulsem do napisania Geografii historycznej ziem dawnej Polski był brak dzieła ujmującego kompleksowo to zagadnienie. Jak zaznacza sam autor – ówczesne mapy były niedokładne i często sprzeczne ze sobą. Praca nad książką zajęła 20 lat mozolnych badań i porównywania dokumentów źródłowych, opracowań i monografii. Tekst zawiera ponad 60 niezwykłej urody rycin i zdjęć. Jest to całościowy opis ziem polskich i zmiany ich granic, a także diecezji i ważniejszych zakonów począwszy od dziesiątego wieku. Opisane są tu także ważniejsze plemiona lechickie i zajmowane przez nie terytoria.
Książka dostępna jest w dwóch typach oprawy – kolekcjonerskiej i luksusowej. Obie oprawy są tłoczone i posiadają papierowe wklejki tytułowe. Reprint wydrukowaliśmy na szlachetnym, lekko kremowym papierze objętościowym. Blok posiada kapitałki i wstążeczkę czytelniczą. Całość została zmontowana ręcznie z najwyższą dbałością o detale i wykończenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki historyczne”