Tajemnica Westerplatte

W dziale tym zamieszczamy wszelkie informacje na temat polskich filmów historycznych.
radekpopiell
Posty: 1
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 11 wrz 2013, 10:26

Tajemnica Westerplatte

Post autor: radekpopiell »

obejrzeniem filmu nad tytulem tego obrazu, dlaczego "Tajemnica Westerplatte", a nie np. obrona Westerplatte czy cos w tym stylu. Wszystko mi sie wyjasnilo po obejrzeniu. Bedac "dzieckiem komuny" chodzilem do szkoly im. Boh. Westerplatte i pamietam jak komuna stawiala za wzor dla nas tamtych obroncow naszej morskiej granicy. To byli tacy najlepsi z najlepszych, ktorzy mogli czynic cuda, moze nawet wygrac wojne. Tak to wygladalo wtedy, za czasow komunistycznych. Jak widac prawda byla inna Bohaterowie Westerplatte byli ranni, umierali, bez dobrej opieki medycznej z dowodca majacym problemy psychiczne. Jak widac nie bylo wesolo. Co do samego filmu to OK dobre 7/10 za prawde historyczna.
gardimaxeczka
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2014, 18:15

Re: Tajemnica Westerplatte

Post autor: gardimaxeczka »

Tajemnica porażki filmowej. Taki powinien być tytuł filmu. Ten film jest pod każdym względem tragiczny!
ewa1wilk
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:41
Kontakt:

Re: Tajemnica Westerplatte

Post autor: ewa1wilk »

Witam jak dla mnie to film nie zrobił na mnie wrażenia ogólna ocena to 3/10
Tina
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:45
Kontakt:

Re: Tajemnica Westerplatte

Post autor: Tina »

Film obejrzałam i najbardziej co się rzucało w oczy to amatorskie wykonanie. Słaba gra aktorska (mimo że chyba wszystkich chociaż trochę znanych aktorów powrzucali ;)). Mimo że wiele się dzieję to jednak nie wiadomo dlaczego, ten czy tamten nagle panikują mimo że walka wygląda jak piknik prawie.
Słabe efekty specjalne, szczególnie przy strzelaniu to raziło.
Same sceny walki to nieporozumienie, tak nudnych i źle zrobionych scen dawno nie widziałam, na imprezach rekonstrukcyjnych bitwy bywają lepiej zrobione, z dużo większą ilością prawdziwych efektów pirotechnicznych.
EmilBW
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:50

Re: Tajemnica Westerplatte

Post autor: EmilBW »

Niestety nie jest film najwyższych lotów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy historyczne”