Czy gry mogą uczyć?

Kategoria -Gry komputerowe- poświęcona jest zagadnieniom elektronicznej rozrywki ze wskazaniem na jej zabarwienie historyczne. Oczywiście preferujemy gry nawiązujące do historii Polski, choć nie do końca.
qck
Posty: 1
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 07 gru 2010, 16:05

Czy gry mogą uczyć?

Post autor: qck »

Witam wszystkich,

Pracuję obecnie w firmie Cenega, zajmującej się dystrybucją gier komputerowych. Jednocześnie jako pasjonat historii chciałbym zwrócić uwagę nauczycieli historii na nową grę, która pojawiła się w naszym katalogu. Otóż wydaliśmy w ubiegłym miesiącu "Polskie Imperium: od Krzyżaków do Potopu". Nad merytoryczną stroną projektu czuwał historyk i pisarz Jacek Komuda.

Jestem pewien, że gry tego typu mogą uczyć historii i przekazać choćby podstawy wiedzy historycznej, a dodatkowo uczynić to w atrakcyjnej dla uczniów formie.
Chcemy zachęcić młodzież do korzystania z tego typu gier i tu po części kierujemy się do Was. Myślę, że możemy nawet przeznaczyć po sztuce gry dla konkretnych nauczycieli chcących wziąć udział w akcji. Grę można by wykorzystać np. jako nagrodę za najlepiej napisany sprawdzian.
Po więcej informacji o grze zapraszam tutaj: [www.gry-online.pl] a filmik ukazujący grę tutaj: [www.youtube.com]

Zainteresowanych nauczycieli historii kieruję na mój adres mailowy:
Krzysztof.Jakubiak(at)cenega.com (oczywiście zamiast "(at)" należy umieścić "@")
Czekamy na Wasze pomysły!
Husarz
Posty: 803
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: Husarz »

A co są jakieś promocyjne ceny ?;-)
A poważnie to czy gra może przekazywać podstawy historii to nie zawsze jest prawda, ale na pewno mogą stymulować zainteresowanie historią.
Patrykkopaczek
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2013, 19:57

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: Patrykkopaczek »

Z gier można spor wiedzy wynieść ale należy Pamiętać że nie można tylko na niej się opierać.
kaszmir
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2013, 20:33

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: kaszmir »

Jeśli gra jest stworzona w odpowiedni sposób to oprócz rozrywki może dostarczać walorów edukacyjnych. Często gry strategiczne dostarczają sporą dawkę wiedzy.
Mariuszer
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2013, 15:26
Kontakt:

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: Mariuszer »

Mi się wydaje że gry mogą uczyć np. Kozacy w kampanii są ujęte prawdziwe wydarzenie historyczne które co jakiś czas co odpowiedni rok wyświetlają się wydarzenia historyczne.
janbaran33
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2014, 11:41
Kontakt:

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: janbaran33 »

Zadajcie sobie teraz panowie pytanie dlaczego młodzi koledzy w to grają? Czy naprawdę zachęca ich tylko historia? Czy że się naparzają wojskiem tak to ujmę... Myślę że zdecydowana mniejszość która interesuje się historią gra również by przypomnieć sobie jakieś fakty historyczne, bądź je dopiero poznać.
Histokon
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2014, 14:47

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: Histokon »

Gry mogą uczyć. I mam tego potwierdzenie. Gry Call of Duty uczą nas informacji o broni jakiej używano w czasie wojny i ta wiedza później zostaje.
gardimaxeczka
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2014, 18:15

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: gardimaxeczka »

Nie jestem do końca przekonana czy gry mogą czegoś nauczyć, ale na pewno mogą wzbudzić zainteresowanie historią:-)
KsiazeArtur
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2014, 14:01
Lokalizacja: Konin

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: KsiazeArtur »

Moim zdaniem, jak najbardziej gry mogą uczyć. Tylko muszą być sensownie wykonane. Nie wystarczy stworzyć gry gdzie bohaterem jest król, czy książę. Musi znaleźć się tam sporo nawiązań do historii, filmików, zdjęć, animacji. Wtedy nawet nie chcąc się uczyć dowiemy się wiele ciekawych rzeczy.
Beneq
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2015, 18:08

Re: Czy gry mogą uczyć?

Post autor: Beneq »

Hmm jest sporo gier historycznych - online i zwyklych. A takze planszowek. Teraz edukacja dzieciakow moze byc naprawde wesola i ciekawa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”