Kozacy: Europejskie Dodatki (+ ew. DLC)

Kategoria -Gry komputerowe- poświęcona jest zagadnieniom elektronicznej rozrywki ze wskazaniem na jej zabarwienie historyczne. Oczywiście preferujemy gry nawiązujące do historii Polski, choć nie do końca.
Lew-Lechistanu
Posty: 361
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 15 mar 2011, 20:56
Lokalizacja: Przyborów k. Słońska
Kontakt:

Kozacy: Europejskie Dodatki (+ ew. DLC)

Post autor: Lew-Lechistanu »

W tym temacie chciałbym przybliżyć wam pewną świetną grę RTS (Real Time Strategy) pt. Kozacy - Europejskie Boje. Ten stary klasyk naprawdę wciąż lśni blaskiem, czego przykładem może być obecna polska (i nie tylko) liga grająca w niego po sieci. Jak zwykle po całość artykułu o grze zapraszam na http://lew-lechistanu.pl/po-godzinach/k ... skie-boje/, zaś poniżej macie przystawkę ;) Enyoj!
Pierwsze zdanie jest zawsze najtrudniejsze. Więc mam je już chyba za sobą. Nie mogę się przełamać, żeby oceniać tę grę obiektywnie – po prostu ją kocham. Za całokształt. Komu grafika nie przeszkadza, a przynajmniej lubi strategie – niech czyta. Oldskull’owa mina murowana.

Gra umiejscowiona w Europie, w burzliwych wiekach XVII-XVIII, gdzie Polska (co ty gadaaaasz?) i inne większe kraje miały najwięcej do powiedzenia a nawet decydowały o losach mniejszych sąsiadów, jako strategia czasu rzeczywistego, zaskarbiła sobie przychylność graczy. GSC Game World postanowiło iść za ciosem i stworzyło potem dwa dodatki – Sztuka Wojny i Powrót na Wojnę – według mnie wszystkie wypadły bardzo dobrze.

A więc co ci „Kozacy” nam oferują? Nie licząc DLC (tj. płatnych dodatków) cztery kampanie, opowiadające o wyzwalaniu się Ukrainy z Polskiej niewoli, albo o dziejach Rosji. Ponadto 33 misje, bitwy historyczne do rozegrania i mapy losowe, na których mierzymy się z przeciwnikiem. Teren jest przedstawiony w tzw. 2,5 D – niby to wszystko trójwymiar, jednak zmiany kąta patrzenia zmienić się nie da (tak jak choćby w Diablo III). W dzisiejszych czasach wyda się to dość mała liczba, którą za chwilę przedstawię, ale na pojedynczej mapie może się mieścić 8000 jednostek (no dobra, nie mieścić, bo plansze są dość duże, ale taki mamy limit). Do tego twórcy dołączają nam encyklopedię historyczną Europy na wiek XVII i XVIII, abyśmy poszerzali horyzonty… Mamy też system rozwoju budynków i jednostek, bez czego nie wyobrażamy sobie chyba strategii – a na te „wynalazki” składa się około 300 unowocześnień.

Mógłby ktoś żachnąć się, że [...]
Całość artykułu na: http://lew-lechistanu.pl/po-godzinach/k ... skie-boje/
Lew-Lechistanu
Posty: 361
Rejestracja: 15 mar 2011, 20:56
Lokalizacja: Przyborów k. Słońska
Kontakt:

Re: Kozacy: Europejskie Dodatki (+ ew. DLC)

Post autor: Lew-Lechistanu »

P.S Ale zadajecie sobie pewnie pytanie... co robi artykuł o Kozakach na takim portalu? Po wytłumaczenie odsyłam do działu "Po godzinach" w LL.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Kozacy: Europejskie Dodatki (+ ew. DLC)

Post autor: Artur Rogóż »

odnawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”