Zmień historię Polski - najlepsze gry, w których można poprowadzić nasz kraj do chwały

Kategoria -Gry komputerowe- poświęcona jest zagadnieniom elektronicznej rozrywki ze wskazaniem na jej zabarwienie historyczne. Oczywiście preferujemy gry nawiązujące do historii Polski, choć nie do końca.
Awatar użytkownika
ziomeka
Posty: 462
Rejestracja: 01 cze 2010, 03:37

Zmień historię Polski - najlepsze gry, w których można poprowadzić nasz kraj do chwały

Post autor: ziomeka » 16 mar 2013, 20:43

Jeżeli kochacie polską historie, fascynują Was bitwy z udziałem naszej wspaniałej husarii, czy jesteście maniakami II wojny światowej to polecamy poniższy ranking. Dzięki tym tytułom będziecie mogli poprowadzić naszą ojczyznę do potęgi, zwyciężyć jej najtrudniejszych wrogów, a nawet stworzyć z niej super mocarstwo.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rodzimym rynku gier. W trzeciej części Mortyra wcielamy się w polskiego komandosa zrzuconego do okupowanego kraju na polecenie rządu RP na Uchodźctwie. Z orzełkiem na piersi strzelamy do Hitlerowców, wysadzamy mosty i wykradamy tajne dokumenty.

Tytuł pełny błędów, wad i uproszczeń, ale nie tylko. Za Ogniem i Mieczem przemawia niespotykana w żadnej innej grze atmosfera. To także jedyna gra, dzięki której możemy wcielić się w skórę husarza i brać udział w potężnych szarżach na hufce wroga. Fabuła gry luźno opiera się na trylogii Henryka Sienkiewicza i tak samo jak jej bohaterowie bijemy Tatarów, Kozaków i Szwedów.

Mroczne Wieki to rozbudowana, bardziej skomplikowana wersja Medieval II: Total War. Weterani gatunku, czyli szwedzkie studio Paradox Interactive, postanowiło na dopracowanie w swojej produkcji elementów ekonomii oraz dyplomacji. Co ciekawe, na swojej drodze spotykamy znane z rzeczywistości postacie historyczne jak choćby cesarza Fryderyka I Barbarossę.

Bitwa o Europę to pierwszy dodatek do udanej kontynuacji Kozaków. Przenosimy się do XIX wieku, kiedy to Europą rządził Napoleon Bonaparte. Rozszerzenie pozwala nam przejąć kontrolę nad Księstwem Warszawskim. Producent zadbał o odwzorowanie większości polskich jednostek z tamtego okresu, a zwłaszcza naszej kawalerii. Mamy zwinnych huzarów, szerzących popłoch w szeregach wroga lansjerów i wreszcie wybornych kirasjerów.

Prawdziwa perełka od krakowskiego studia Reality Pump. Polanie II stanowi połączenie klasycznego RTS-a z cRPG. Przenosimy się do czasów, kiedy Polski jako takiej na mapie Europy jeszcze nie było. Gra urzeka swojskim klimatem, humorem i świetną, baśniową oprawą muzyczną.

Za sprawą Hearts of Iron III całkowicie zmieniamy bieg II wojny światowej. Choć gra wizualnie nie poraża (delikatnie rzecz ujmując), ale daje masę frajdy entuzjastom tematu. Rzecz jasna możemy wybrać oraz poprowadzić do zwycięstwa w tym konflikcie Polskę. Do zdobycia jest ponad 15 tysięcy prowincji! Warto dodać, że nie musimy zdobywać całego świata.


Nasi wschodni sąsiedzi zaskoczyli świat i w 2001 roku spłodzili tytuł nad wyraz udany. Kozacy to klasyczny RTS, która umożliwia nam przejęcie władzy nad Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Zbieramy surowce, budujemy koszary, stawiamy obwarowania i rekrutujemy wojsko. Oczywiście wśród dostępnych jednostek nie brakuje naszej potężnej husarii. Choć tytuł ma już prawie dziesięć lat na karku – zagrać warto.

Bardzo dobra, ale niezbyt efektowna strategia. Trzeci Europa Universalis to przywiązanie do faktów historycznych, rozbudowana polityka wewnętrzna oraz dyplomacja. Kierujemy naprawdę żyjącymi królami, wybieramy im doradców, rozwijamy prowincje i gasimy w ogniu ewentualne bunty chłopstwa. Szkoda tylko, że nie mamy bezpośredniego wpływu na przebieg bitew, które rozgrywają się automatycznie.

Dzięki drugiej części Medievala możemy spełnić marzenie króla Władysława II Jagiełły o potędze Królestwa Polskiego. Ściągamy podatki, rozbudowujemy miasta, wznosimy zamki, rekrutujemy armię i uczestniczymy w krucjatach do Ziemi Świętej. O tak, Medieval II to gra wielka. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika naszej bogatej historii.

Chyba najlepsza jak do tej pory gra, w której możemy poprowadzić do zwycięstwa Rzeczpospolitą i uchronić ją przez rozbiorami. Empire, jak sama nazwa wskazuje, jest wielkie. Do podbicia mamy prawie cały glob. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybudować flotę i ruszyć na kolonizację Ameryki. Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałoby starcie XVIII wiecznej husarii z Irokezami? Proszę bardzo.

trino2
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2013, 14:54
Kontakt:

Re: Zmień historię Polski - najlepsze gry, w których można poprowadzić nasz kraj do chwały

Post autor: trino2 » 01 maja 2013, 15:06

Dla mnie najlepsza EU II ale to kwestia sentymentu :)

KacperKonopek
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2013, 11:56

Re: Zmień historię Polski - najlepsze gry, w których można poprowadzić nasz kraj do chwały

Post autor: KacperKonopek » 31 lip 2013, 11:59

Witam

Słyszałem że w jakieś grze typu Medal of Honor kierowało się polską elitarną grupą szturmową Grom. Kojarzy ktoś moze w ktorej to części ???

szymon22
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2014, 22:29

Re: Zmień historię Polski - najlepsze gry, w których można poprowadzić nasz kraj do chwały

Post autor: szymon22 » 20 cze 2014, 22:34

Nie wiem w której tez mnie to interesuje :)może ktoś wie
-----------------------------

Wesele kalisz wideofilmowanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”