1939/41r. - Polsko-Niemiecka ofensywa na ZSRR...

stach
Posty: 496
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 19 cze 2010, 03:48

Re: 1939/41r. - Polsko-Niemiecka ofensywa na ZSRR...

Post autor: stach »

Piłsudski był za realizowaniem polityki równowagi pomiędzy sowietami i Niemcami. Widział przyszłość Polski w sojuszu z Aliantami.
Pierwsi więźniowie do obozu koncentracyjnego w Dachau przybyli w marcu 1933 roku.
Świat wiedział jaką politykę proferuje Hitler po zakończeniu konferencji w Monachium we wrześniu 1938 roku, a w drugiej polowie marca 1939 roku po zajęciu Czech było oczywiste, że ten Pan chce wojny.
W ramach ówcześnie realizowanej polityki przez Polske, nie było Nam po drodze w Niemcami.
Co do mojej wyobraźni to muszę stwierdzić, iż nie mam z nią żadnych problemów.
A, i jeszcze jedno. Przed 1939 rokiem w Polsce, w Europie czy ogólnie - na świacie, nie było wiadomo co Hitler robi z Żydami w Niemczech ?
ziomeka
Posty: 443
Rejestracja: 01 cze 2010, 03:37

Re: 1939/41r. - Polsko-Niemiecka ofensywa na ZSRR...

Post autor: ziomeka »

Piłsudski był za realizowaniem polityki równowagi pomiędzy sowietami i Niemcami. Widział przyszłość Polski w sojuszu z Aliantami.
O tym nie słyszałem.

Pierwsi więźniowie do obozu koncentracyjnego w Dachau przybyli w marcu 1933 roku.
rzeczywiście. Ale były one jak zwykłe więzienia. Nie dokonywano tam ludobójstwa. Krematorium powstało dopiero w 43r., a gazownie w 44r.
1939 roku po zajęciu Czech było oczywiste, że ten Pan chce wojny.
To jest subiektywna ocena. Jeśli było wiadomo to trzeba było do tego nie dopuszczać. Do końca miano nadzieje że Hitler nie będzie jednak wojował.
Przed 1939 rokiem w Polsce, w Europie czy ogólnie - na świacie, nie było wiadomo co Hitler robi z Żydami w Niemczech ?
Gnębienie Żydów nie musiało uniemozliwiać sojuszu. Polska nie stawała się częścią Niemiec. Mieliśmy tylko wspólnie walczyć o swoją działkę. Przecież ideologi, ustrojów sobie nie nikt nie narzuca przy sojuszu.
stach
Posty: 496
Rejestracja: 19 cze 2010, 03:48

Re: 1939/41r. - Polsko-Niemiecka ofensywa na ZSRR...

Post autor: stach »

1. Nie słyszałeś ? Opuszczałeś lekcje historii ? Na mojej lekcji To było.
Tak na wszelki wypadek - to nie z lekcji ale z posiadanych źródeł. Józef Bec wspominał, że przed śmiercią Piłsudski zwrócił uwagę na utrzymywanie dobrych stosunków z sąsiadami - tzw. "koncepcaja równych odległości między Berlinem, Warszawą i Moskwą ". Nalegał aby za wszelką cenę utrzymać przymierze z Francją do którego wciągnąć jeszcze Anglię.

2. Szanowny ziomeka musi wiedzieć o pewnej rzeczy. Obozy były podzielone na dwie grupy - a) obozy koncentracyjne , obozy zagłady. Obozy koncentracyjne służyły do odizolowania od społeczeństwa jednostek uznanych za niebezpieczne.
myśląc o krematoriach miales na mysli obozy zagłady - a te faktycznie powstały już w trakcie wojny.

3. Kto miał nie dopuścić ? Polska ? Proszę o zachowanie większej powagi.

4. Oczywiście według Ciebie gnębienie Żydów było spoko. Brawo !
To tylko byli Żydzi. Nam Polakom Hitler nic by nie zrobił! On wręcz kochał Polskę i Polaków. Dlatego tylko chciał "korytarza" - nic wiecej, taki fajny gościu. Tylko dlaczego od kwietnia koszary wojskowe w Oświęcimiu zamieniono na obóz koncentracyjny a ich pierwszymi więźniami było 728 Polaków. Bardzo szybko gusta Hitlera się zmieniły.
ziomeka
Posty: 443
Rejestracja: 01 cze 2010, 03:37

Re: 1939/41r. - Polsko-Niemiecka ofensywa na ZSRR...

Post autor: ziomeka »

Kto miał niedopuścić ? Polska
Ty to sugerujesz... ja tego nie mówiłem.
Chodzi mi o to że alianci wiedząc że hitler chce wojny, byli świadomi, że ich takrze będzie chciał zaatakować. Więc niebyło na co czekać. Na co? Na to aż się Niemcy dozbroją? czemu oddawano mu tak łatwo ziemie? Rzeby się uspokoił. Niech ma i spokój. ale to go tylko zmotywowało do działania.
Oczywiście według Pana gnębienie Żydów było spoko. Brawo !
Nie przypisuj mi takich rzeczy.
Walcząc na wojnie zabijasz swoich wrogów. To oczywiste. Jeśli masz wrogów w państwie, też z nimi walczysz. Hitler za wrogów uważał Żydów. Jako że ludzie bardzo dobrze wykształceni zajmowali wysokie stanowiska, mieli banki, poprostu byli wpływowi. A Hitler niechciał Niemiec dla Żydów, tylko dla Niemców. więc pozbywając sie Żydów, na te wszystkie stanowiska wchodzili jego rodacy, Niemcy. Żydzi był to wróg gospodarczy(więc po części i narodu) i polityczny, ale nie militarny. więc postanowiono zwalczyć ich bronią.
To że mieliśmy demokrację, socjalizm, nie przeszkadzało w tym rzeby być w sojuszu z komunistami.
To że państwo polskie Żydów tolerowało nieznaczy, że nie mogło działać z kimś kto ich nie toleruje.
Nam Polakom Hitler nic by nie zrobił! On wręcz kochał Polskę i Polaków.
To czy by zrobił, czy nie to już całkiem inna sprawa. Pewnie mówisz o jego nacjonalizmie. A jednak Włosi w sojuszu byli i wiele na tym nie stracili. Hitler ich nie prześladował.
Tylko dlaczego od kwietnia koszary wojskowe w Oświęcimiu zamieniono na obóz koncentracyjny a ich pierwszymi więźniami było 728 Polaków.
To chyba pytanie retoryczne... Polska nie zgodziła się na sojusz więc miała wojnę. A to chyba logiczne że jeńców wojennych zamyka sie w więzieniach, a nie zaprasza jednak na polemikę......
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alternatywna historia Polski”