Reduta Dobrego Imienia: antypolski serial w TVP to skandal

Artykuły historyczne napisane przez użytkowników historiapolski.eu oraz z zaprzyjaźnionych stron.
Niniejszy katalog zawiera artykuły naukowe i popularnonaukowe publikowane w naszym serwisie. Trafiają do niego na bieżąco wszystkie nowe artykuły, zawiera również sukcesywnie uzupełnianą bazę starszych tekstów. POLECAMY!
Awatar użytkownika
historyk
Posty: 334
Rejestracja: 19 lis 2010, 20:35

Reduta Dobrego Imienia: antypolski serial w TVP to skandal

Post autor: historyk » 13 cze 2013, 05:00

Niemiecki serial „Nasze matki, nasi ojcowie” jest w sposób całkiem jednoznaczny i wprost kłamliwy, i obelżywy dla nas i naszej Ojczyzny, a w szczególności wobec naszych Bohaterów – Żołnierzy Armii Krajowej – piszą w swoim liście otwartym do prezesa TVP przedstawiciele Reduty Dobrego Imienia.

W pierwszych dniach czerwca Telewizja Polska poinformowała, że pokaże w tym miesiącu kontrowersyjny niemiecki film „Nasze matki, nasi ojcowie” („Unsere Mütter, unsere Väter”), który ukazuje II wojnę światową przez pryzmat losów młodych berlińczyków. Produkcję niemieckiej telewizji ZDF krytykowano w Polsce za przedstawianie partyzantów z AK jako antysemitów. „Polski widz sam oceni niemiecki serial” – tłumaczy swoją decyzję kierownictwo TVP, która jest utrzymywana z publicznych pieniędzy.

„Szanowny Panie Prezesie, W imieniu członków Reduty Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation wyrażam nasze oburzenie wywołane decyzją emisji w Telewizji Polskiej niemieckiego serialu „Unsere Mütter, unsere Väter” – piszą do szefa TVP Juliusza Brauna przedstawiciele Reduty Dobrego Imienia.

„Prócz oburzenia decyzja ta wywołuje również zdziwienie, gdyż przekłamania tego filmu są już znane i jego emisja w Niemczech wywołała interwencję polskiej ambasady. Zdziwienie budzi fakt, że w nienajlepszej sytuacji finansowej TVP decyduje się na zakupienie tak obelżywej dla Polaków produkcji. Żadne z tłumaczeń, które jesteśmy w stanie przewidzieć, nie da się obronić przed zdrowym rozsądkiem. Czy zapowiadana emisja tego osławionego serialu ma być wypełnianiem misji telewizji publicznej? Jak może z nią nawet współgrać coś tak jawnie obraźliwego dla polskości? Czyżby emisja „Unsere Mütter, unsere Väter” była pomyślana jako przeciwwaga dla najlepszego polskiego serialu „Czas honoru”? Docenianego, co nieczęste, zgodnie przez krytykę, widzów, a i historyków również?” – pytają działacze społeczni. „Stanowczo żądamy odstąpienia od planu emisji na falach polskiej telewizji państwowej tego antypolskiego filmu” – stwierdzają w swoim liście.

Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation jest inicjatywą społeczną działającą przy Towarzystwie Patriotycznym - Fundacji Jana Pietrzaka, do którego przystąpiło ponad 2000 osób z całego świata. Celem Reduty Dobrego Imienia jest mobilizacja opinii publicznej w celu propagowania prawdy o Polsce i Polakach, a zwłaszcza o ich udziale w II wojnie światowej, która to prawda jest obecnie tak często fałszowana w światowych mediach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły historyczne”