Mieszko I był duńskim wodzem o imieniu Dago

Około roku 1000 Polska, zwana jeszcze "państwem gnieźnieńskim", liczyła około miliona mieszkańców, żyjących na 250 tysiącach kilometrów kwadratowych. Niemal 2/3 powierzchni stanowiły nieprzebyte puszcze, a na terenach zamieszkanych gęściej przeważały pola uprawne i łąki. Najgęściej zaludnionymi obszarami były środkowa Wielkopolska, Kujawy, rejony Śląska, okolice Krakowa i Sandomierza oraz tereny przy ujściu Odry.
Awatar użytkownika
Warka
Posty: 1577
Rejestracja: 16 paź 2010, 03:38

Mieszko I był duńskim wodzem o imieniu Dago

Post autor: Warka » 22 wrz 2012, 02:04


Gerd
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 14:11

Re: Mieszko I był duńskim wodzem o imieniu Dago

Post autor: Gerd » 23 cze 2013, 21:25

Przeczytałem artykuł http://bialczynski.files.wordpress.com/ ... raphic.pdf
Wyważony w doborze slow i nie prowokacyjny.
Polecam podobny tekst, w którym autor nie bawi się w Ciuciu babkę tylko odważnie stawia pytania. Oto adres; http://filip.rembialkowski.net/niniwa2/ ... egendy.htm
Animozje polskich badaczy do badan niemieckich są dwojako do zrozumienia. Nie wiadomo co maja na myśli. Maja na myśli czas przed i po Hitlerze albo jego krótki okres okultystyczny z jego ideologia "upiór-mara" od której cale naukowe Niemcy kategorycznie się zdystansowały. Problem jest, ze gdy w Polsce mówi się o historii to normalnie wykształceni Polacy myślą tylko i wyłącznie o Drang nach Osten. Zapominają jednak,ze większość znanych Polaków z przed I WS wykształconych było pod zaborem. Mnie bawi jak wysoko wykształcona osoba podała w swoim życiorysie "mój dziadek był przymusowo wcielony do armii Pruskiej i bardzo cierpiał" napisałem do niego, ze Piłsudski tez.Dzisiaj liczę na lepsza kulturę sprzeczki. Spokojnie, bez emocji, patosu i dobrym konsensem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwo pierwszych Piastów”