Nowy projekt

Kącik mówców na wszelkie tematy niezwiązane z historią.
golec115
Moderator
Posty: 243
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Nowy projekt

Post autor: golec115 »

Witam wszystkich Forumowiczów i Odwiedzających !

W ostatnich tygodniach zaczęły się zmiany na naszym Forum, a to dopiero ich preludium. Artur wpadł na pomysł utworzenia portalu integralnego z Forum HistoriaPolski.eu , i mi powierzył jego prowadzenie.

W tym temacie piszcie swoje spostrzeżenia co mogłoby się w tym serwisie znaleźć, w końcu ma być tworzony dla Was i razem z Wami :)
Każde uwagi będą mile widziane.

I jeszcze jedna uwaga: poszukuję osób do Ekipy chcącej współtworzyć Portal. Więcej informacji udzielam na PW.
Husarz
Posty: 803
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Re: Nowy projekt

Post autor: Husarz »

A co ma ta strona zawierać??
golec115
Moderator
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Re: Nowy projekt

Post autor: golec115 »

Strona ma być poświęcona, podobnie jak Forum, historii Polski od zarania dziejów do dni dzisiejszych.
Zawierać ma ona nie tyle artykuły historyczne, ale też rzeczy popularyzujące historię wśród wszystkich (nie tylko młodych ludzi) grup społecznych.
Planuję tam specjalny dział z wywiadami z osobami, którzy mieli jakiś swój udział lub też byli naocznymi świadkami wydarzeń minionych lat. Jednym słowem, może kilkoma, coś co zachęci do zainteresowania się.
Dlatego też, chcielibyśmy wiedzieć czego oczekujecie od takiej strony, bo portali historycznych jest mnóstwo - jedne działają z lepszym, drugie z gorszym skutkiem. Ma być przede wszystkim dla ludzi, nie dla nas.
Husarz
Posty: 803
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Re: Nowy projekt

Post autor: Husarz »

Musi znaleźć się coś dla każdego. Dla lubiących historię oraz dla tych co potrzebują informacji (szkolniaki ;-))
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Nowy projekt

Post autor: Artur Rogóż »

Husarzu jak masz czas to możesz się zaangazowac w projekt prowadzony przez Michała, ale nie zapomnij do swoich zobowiązań wobec forum ;-)
Druga sprawa. Mam pytanie do Michała, czy umiesz prowadzić również stronę na facebooku, czy potrzebujez mojej pomocy na początku.
acha wyślij mi na priv jaki ma być adres internetowy projektu - zakładając coś w tylu nazwaprojektu.historiapolski.eu
Chodzi o to, że by "nazwaprojektu" byla jak najkrótsza. Jak dostane info to zacznę konfigurować serwer i dokonam stosownych instalacji skryptów.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Nowy projekt

Post autor: Artur Rogóż »

Część prac nad nowym portalem może być jawna, a może dzięki temu ktoś zainteresuje się i dołączy do tworzącego się zespołu.
Michale
1. Podpiąłem stronę facebooka, którą stworzyłeś.
2. Zainstalowałem i skonfigurowałem moduł dat historycznych - edytować komponent możesz w komponentach-->Efemerides Jak będziesz miał czas to już możesz dopisywać daty historyczne - myślę, że jedna data może przypadać na jeden dzień, ale zrób jak uważasz.
3. Galerie tez wkrótce zainstaluję, jeśli jej jeszcze nie zainstalowałem
4. nie stresuj się z tymi 5 zdjęciami - może być ich 4 lub 6 ;-) Chodzi tylko, aby zrobić mini animacje we flashu
5. Pracuję nad paroma poprawkami w kodzie - w miarę wolnego czasu
6. Co do filmików to na facebooku jest możliwość wgrywania filmów, które nie będą widoczne publicznie dopiero jak podepniesz je do linka. Więc to może rozwiązać problem. Ewentualnie mogę udostępnić 1GB, ale wydaje mi się że i tak będzie później to za mało, a więcej nie mogę przeznaczyć na ten projekt.
7. Utworzę nowe konto pocztowe dla Ciebie i później podeślę Ci dane dostępowe
8. Czekam na plan menu :-)
Jeżeli ktoś chce się podłączyć do projektu to proszę się kontaktować z: golec115 (to on zarządza tym projektem).
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Nowy projekt

Post autor: Artur Rogóż »

Widzę, że "bawiłeś" się już z datami :-)
Mam prośbę do użytkowniczki IsabellaK, jeśli chce jakoś współpracować nad tym projektem o ewentualne zgłoszenie do szefa projektu golec115.
golec115
Moderator
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Re: Nowy projekt

Post autor: golec115 »

Artur Rogóż pisze:Widzę, że "bawiłeś" się już z datami
Zaczynam powoli wszystko ogarynać. Powoli ale dobrze, tak by po EURO wszystko mogło ruszyć pełną parą :)

Dzisiaj koło 18-19 powinienem Ci Arturze, resztę komponentów strony przesłać.


I tak, szukamy nadal osób chętnych współtworzyć portal. Każdy z zacięciem do historii mile widziany :)
Lew-Lechistanu
Posty: 361
Rejestracja: 15 mar 2011, 20:56
Lokalizacja: Przyborów k. Słońska
Kontakt:

Re: Nowy projekt

Post autor: Lew-Lechistanu »

Aj, chętnie moje lew-lechistanu.pl stałoby się taką stroną. Co wy na to? Muszę tylko ją reaktywować, bo jakiś gość gwizdnął mi domenę sprzed nosa... :(
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Nowy projekt

Post autor: Artur Rogóż »

Cześć Lwie :-)
Sporo czasu upłyneło, jak zaginąłeś w ackcji ;-)
Musisz rozmawiać o Twojej propozycji z szefem projektu: golec115, bo na chwilę obecną budujemy projekt na http://portal.historiapolski.eu
Jest to teraz plac budowy, ale na dniach powinna zaistnieć struktura menu oraz parę innych rzeczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”