Pamiętnik Andrzeja II Górki

Społeczeństwo polskie epoki Odrodzenia i wczesnego Baroku charakteryzowało się silnym dynamizmem demograficznym. Polska stała się w tym czasie nie tylko jednym z największych, ale i najludniejszych krajów w Europie. Po włączeniu Inflant i rozejmie w Jamie Zapolskim w 1582 roku Rzeczpospolita obejmowała obszar 815 tys. km². Jednak największy rozwój terytorialny przypada na I połowę XVII wieku, po pokoju wieczystym w Polanowie z 1634 roku. Obszar państwa wraz z lennami wyniósł wówczas blisko milion km², dokładnie 990 tys. km². W ówczesnej Europie tylko państwo rosyjskie miało większe terytorium.
Hobbit
Posty: 112
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 14 gru 2010, 04:41

Pamiętnik Andrzeja II Górki

Post autor: Hobbit »

Czytając o Andrzeju II Górce, trafiłem w jego notce biograficznej na Wikipedii na informację, że jest autorem ciekawego pamiętnika. Niestety, nazwa pamiętnika nie pada. Skąd więc autor notki wie, że ciekawa? Źródłem do notki jest "Wielkopolski Słownik Biograficzny" Topolskiego, do którego nie mam dostępu:( Wujek google milczy na temat tego pamiętnika, a mnie mocno ciekawi czy zachował się do naszych czasów i czy ktoś go wydał..:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”