Rewolucja 1905-1907 na ziemiach polskich

Polska przez 123 lata była pod zaborami. W ciągu tych dziesięcioleci Polacy niejednokrotnie chwytali broń przeciwko zaborcom. Te zrywy nazywane są powstaniami narodowowyzwoleńczymi.
zapominalski1971
Posty: 1
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 02 mar 2014, 11:09

Rewolucja 1905-1907 na ziemiach polskich

Post autor: zapominalski1971 »

Jak oceniacie rewolucje 1905 , jej przebieg i wpływ na rozwój świadomości społecznej, narodowej, emancypacyjnej warstw lutowych, zwłaszcza klasy robotniczej. Jaki był wpływ rewolucji na rozwój związków zawodowych, partii politycznych. Jak oceniacie kolaboracje z caratem tzw. lojalistów ze środowisk ziemiańskich i burżuazyjnych. Jak oceniacie wspólna walkę robotników polskich, niemieckich, żydowskich podczas powstania łódzkiego, postawę fabrykantów i ich listy dziękczynne do władz carskich.
Perez
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:22

Re: Rewolucja 1905-1907 na ziemiach polskich

Post autor: Perez »

O mniej znanej stronie walki o niepodległość w tych latach pisze Wojciech Lada w swojej książce "Polscy terroryści". Warto się z nią zapoznać, jest sporo o zamachach bombowych, napadach, zabójstwach carskich oficjeli. Naprawdę ciekawa strona polskiej historii oraz wczesnych karier elit II RP.
leasie
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2016, 10:09

Re: Rewolucja 1905-1907 na ziemiach polskich

Post autor: leasie »

Ja właśnie zgłębiłem tą wiedzę i fajnie fajnie jest :) Dużo się dowiedziałem ciekawych rzeczy.

____________________________
przyciemnianie szyb
alina_na
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2016, 13:03
Kontakt:

Re: Rewolucja 1905-1907 na ziemiach polskich

Post autor: alina_na »

Perez pisze:O mniej znanej stronie walki o niepodległość w tych latach pisze Wojciech Lada w swojej książce "Polscy terroryści". Warto się z nią zapoznać, jest sporo o zamachach bombowych, napadach, zabójstwach carskich oficjeli. Naprawdę ciekawa strona polskiej historii oraz wczesnych karier elit II RP.
Również polecam tą pozycję - czytałam ostatnio i na prawdę warto!

---------------------------
Najlepsza na rynku podłoga drewniana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powstania”