Aleksander I postać pozytywna czy negatywna?

W następstwie rozbiorów ziemie Rzeczypospolitej zostały wcielone do państw zaborczych jako ich prowincje: z terenów zaboru austriackich utworzono Galicję, z kolejnych zaborów pruskich: Prusy Zachodnie, Prusy Południowe i Prusy Nowowschodnie, obszary zagarnięte przez Rosję podzielono na gubernie. Wszędzie wprowadzono własne ustawodawstwo i scentralizowaną biurokrację. W kraju i na emigracji podejmowano przygotowania do walki o niepodległość.
golec115
Moderator
Posty: 243
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Re: Aleksander I postać pozytywna czy negatywna?

Post autor: golec115 »

Napoleon8898 pisze:Poza tym podziwiam np. Piotra Wielkiego ( bez którego Rosja była by zbyt słaba by sama walczyć z Kościuszką
Piotr Wielki - car rosyjski zmarł 28 stycznia/8 lutego 1725, natomiast Piotr III - 17 VII 1762. Powstanie Kościuszkowskie wybuchło w 1794, więc nie widzę tu żadnego Piotra..
Napoleon8898 pisze:Po wakacjach idę do IV klasy SP ( nie czepiać się ) )
Miło, że od tak wczesnych lat zgłębiasz historię ;)


Wracając do postaci Aleksandra. Intryguje mnie jego śmierć, bo podobna miała być sfingowana. Podczas ekshumacji jego szczątków trumna okazała się pusta. Co więcej, jego postać miała być łączona z jakimś świętym prawosławnym..
Napoleon8898
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, 17:37
Lokalizacja: Za górami,za lasami...
Kontakt:

Re: Aleksander I postać pozytywna czy negatywna?

Post autor: Napoleon8898 »

golec115 pisze:
Napoleon8898 pisze:Poza tym podziwiam np. Piotra Wielkiego ( bez którego Rosja była by zbyt słaba by sama walczyć z Kościuszką
Piotr Wielki - car rosyjski zmarł 28 stycznia/8 lutego 1725, natomiast Piotr III - 17 VII 1762. Powstanie Kościuszkowskie wybuchło w 1794, więc nie widzę tu żadnego Piotra..

Ale zreformował Rosję i otworzył na zachód. Chodzi o to że...
Bez jego reformacji Rosja była by nie taka silna no i zmarł przed wybuchem ale jego czyny zostały zapisane. I wykorzystane...

No zgłębiam... no i mam nadzieję że mnie zaakceptujecie bo moja klasa przez to moje zgłębianie mnie nie akceptuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemie polskie pod zaborami ogólnie”