Ogłoszenia międzywojenne

Chcąc omówić gospodarkę II RP, najpierw należy zbadać tło historyczne oraz czynniki, które miały wpływ na gospodarkę niepodległej już Polski w momencie zakończenia I Wojny Światowej.
nieznanahistoria.pl
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2011, 17:32

Ogłoszenia międzywojenne

Post autor: nieznanahistoria.pl » 03 mar 2011, 05:11

Pan poszukuje pana, oddam dziewczynkę oraz kilka innych oryginalnych ogłoszeń z gazet II RP.

Duszy rosyjskiej, silnej natury kozackiej szuka 26-letnia nauczycielka (Grodzieńszczyzna). Gardzę urodą, pieniądzem – Zgłoszenia: I.K.C. Kraków, Wielopole I, pod „Poezja – Czyn”

Dość brzydką, względnie bardzo piękną dziewczynkę o łagodnym charakterze, uczciwą, trochę niedzisiejszą, pragnie poznać żołnierz z krwi i kości, młody, moralnie i psychicznie dojrzały, trochę sportowiec, o zdrowych nerwach. Łaskawe listy pod „Życie żołnierskie”.

Która z pań dopomoże do ukończenia szkoły dla organisty, inteligentnemu kawalerowi, lat 25, wzamian małżeństwa. Zgłoszenia pod „Unisson”

Młody gentelman pragnie zawrzeć znajomość ze starszym panem do lat 40. Oferty pod „Towarzysz wycieczek”

Jak utrzymać męża w domu? Zastanawia się nad tym niejedna pani. Trzeba porobić zdjęcia syna, córeczki. Będzie mieć wtedy niejeden wieczór zajęty wklejaniem fotografii do albumu, segregowaniem, rozsyłaniem w prezencie rodzinie. Do portfelu włoży najładniejsze, by pochwalić się przed przyjaciółmi swym maleństwem. Fotografów do mieszkań wysyła El-Cha-Film, Bracka 17. Fotografujemy bez magnezji. 12 różnych fotografii złotych 5.70. Zgłoszenia: telefon 2.78-60

Czy to możliwe?! A jednak możliwe, że każdy kto zwraca się po przepowiednie do Wszechświatowej sławy Jasnowidza – Psychografologa Wielkiego Mistrza N.W.T Abdel Hanima (dyplomowany przez Związek zawodowych metapsychików PP. profesorów i PP. Doktorów Medycyny) otrzymuje darmo najnowszy wynalazek, klucz wibracyjny „Samoodgadywacz”, który jest niezbędny dla każdej osoby. We wszystkich sprawach, jak przepowiednia na przyszłość, zdobycia miłości pożądanej osoby, kradzieży, odnalezienia skarbów, osób zaginionych itp. sprawach zwróć się natychmiast do niego. O ile posiadasz szczęście do gry, to Abdel Hanim wybierze Ci szczęśliwy numer losu, który Ci przyniesie szczęście, a którego numer zostanie wybrany na podstawie obliczeń kabalistycznych oraz wizji medialno – astralnej. Napisz jeszcze dziś do niego… Na często spotykane zapytanie PT. Klienteli wyjaśnia się, że Abdel Hanim jest wyznania katolickiego. Adresować: Abdel Hanim, Lwów I, ul. Wronowska 28.
....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”