Cytata taka sobie

Chcąc omówić gospodarkę II RP, najpierw należy zbadać tło historyczne oraz czynniki, które miały wpływ na gospodarkę niepodległej już Polski w momencie zakończenia I Wojny Światowej.
corolla777
Posty: 17
Rejestracja: 08 sie 2011, 15:40

Cytata taka sobie

Post autor: corolla777 » 14 lis 2011, 15:37

Z okazji niedawnej inauguracyjnej sesji Sejmu Rzeczypospolitej oraz niedawnego Dnia Niepodległości 11 listopada pragnę zadać Państwu zagadkę.

Pytanie jest proste: kto jakie gremium porównał do śmiech wzbudzającej, prostej zabawki ?

Proszę Panów, widziałem niedawno zabawkę bardzo zabawną. Boję się nieco obrazić Panów uszy, gdy powiem jej nazwę, gdyż nazywa się ona w handlu pierdołką. Zabawka przedstawia człowieka o odpowiedniej tuszy ze skróconymi najzupełniej kończynami, mającego dwa otwory, jeden pod nosem, a drugi na odwrotnej stronie medalu. Urządzona zaś ta zabawka jest w ten sposób, że gdy postawi się ją lub położy w jakiejkolwiek pozycji, to zaczyna ona przemawiać obu otworami i zaczyna tak szybko się poruszać, że przedtem dźwięki, łapane osobno, zaczynają zlewać się w przecudną kakofonię, tak przecudną kakofonię, że nieraz, gdy puszczałem w ruch tę zabawkę, to wydawało mi się, że jednak zdążę złapać jeden dźwięk grubszy i drugi dźwięk cieńszy w tej potwornej kakofonii zabawki.

W jakich okolicznościowych porównanie to uczynił mogą Państwo natychmiast dowiedzieć się na moim blogu historii 1929 roku poświęconym.

http://laurahuta.blogspot.com/2011/11/j ... rawdy.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”