Najwybitniejszy dowódca partyzancki

Klęska kampanii wrześniowej rozpoczęła najciemniejszy okres historii Polski. III Rzesza szybko rozpoczęła wdrażanie polityki terroru i eksterminacji ludności żydowskiej, w ślad za którą miały pójść kolejne ”niższe” rasy. Olbrzymie prześladowania czekały też tych, którzy znaleźli się po radzieckiej stronie granicy.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Najwybitniejszy dowódca partyzancki

Post autor: Artur Rogóż »

Kogo uważacie za najwybitniejszego dowódcę partyzanckiego w czasie okupacji niemieckiej? Czekam na odpowiedzi.
Husarz
Posty: 803
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Re: Najwybitniejszy dowódca partyzancki

Post autor: Husarz »

Ja uważam za najlepszego i znanego Henryka Dobrzańskiego "hubal". Za to, że nie załamał się i chciał dalej walczyć.
Warka
Posty: 1570
Rejestracja: 16 paź 2010, 03:38

Re: Najwybitniejszy dowódca partyzancki

Post autor: Warka »

Ja też przystanę przy "Hubalu". Nie załamał się po klęsce wrześniowej. Walczył dalej. Jako pierwszy stanął do walki. Zginął w kwietniu 1940 r. Oddział "Hubala" rozwiązał się w czerwcu.
-ORP.ORZEŁ-69
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2010, 04:41

Re: Najwybitniejszy dowódca partyzancki

Post autor: -ORP.ORZEŁ-69 »

moim zdaniem na pewno nie HUBAL bo popełnił wiele błędów taktycznych
a po części swoją sławę zawdzięcza PROMOCJI czasu PRL- u wychwalali go aby zagłuszyć i stłumić Pamięć i Szacunek do setek D-ców AK np. "RUDY" z PARASOLA
ziomeka
Posty: 443
Rejestracja: 01 cze 2010, 03:37

Re: Najwybitniejszy dowódca partyzancki

Post autor: ziomeka »

A ja się z wami nie zgodzę ponieważ Hubal nie był partyzantem !!!!!! Oddział, którym dowodził to była regularna jednostka Wojska Polskiego. W żadnym razie nie był to oddział partyzancki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Państwo podziemne i okupacja”