W związku z pracami w ramach projektu http://orb.polishaf.pl/apel1dpanc zamieszczam poniżej „listę” żołnierzy 1. Pułku Pancernego. Proszę osoby posiadające jakiekolwiek informacje o wymienionych żołnierzach z prośbą o kontakt. O ile możecie Państwo wprowadzić jakiekolwiek poprawki będę wdzięczny.
Lista w tej wersji (wciąż oczywiście uzupełniana) powstała w oparciu o Dziennik bojowy 1-go Pułku Pancernego, AIPMS, sygn. C.162/I; War Diary. 1. Pulk Pancerny. Styczen 1945, AIPMS, sygn. C.162/II-C; War Diary. 1st Armoured Regiment. February 1945, AIPMS, sygn. C.162/II-D; War Diary. 1. Pulk Pancerny. Marzec 1945, AIPMS, sygn. C.162/II-E. ?ródło: War Diary. 1. Pulk Pancerny. Kwiecien 1945, AIPMS, sygn. C.162/III-A.; War Diary. 1. Pulk Pancerny. Maj 1945, AIPMS, sygn. C.162/III-B. Ponadto wykorzystane zostały Rozkazy Dzienne (Dywizji, Brygady, Pułku) oraz Komunikaty Informacyjne Pułku. Informacje pochodzące z tych źródeł proszę pomijać.
Wszystkie przekazane informacje posłużą przygotowaniu biogramów żołnierzy 1. Pułku Pancernego.
Dziękuje za pomoc
1. ADAMCZEWSKI Hubert (1. szw.)
2. ADAMCZEWSKI Kazimierz (3. szw.) ☼
3. ADAMSKI Gerard [Stefan?]
4. AŁASZEWSKI Roman [ALASZEWSKI?] (1. szw.)
5. ALEKSIEJEWICZ Mikołaj (Szw. dow.)
6. AMSTERDAMSKI Saul (2. szw.)
7. ANDRZEJCZAK Edmund (3. szw.)
8. ANDRZEJEWSKI Henryk
9. ANTOńCZYK Paweł (Szw. dow.)
10. ANYLUK [?] Stanisław (1. szw.)
11. ATŁASZEWSKI R.
12. BACHURZEWSKI Zbigniew (Adiutant Pułku) ☼
13. BAJER Antoni (Szw. dow.; 2. szw.)
14. BAKAŁARZ Antoni (Szw. dow.)
15. BALEN [?] Jan (2. szw.)
16. BAMBUL Piotr (3. szw.)
17. BAND[T?]OS Franciszek (Szw. dow.)
18. BARAN Czesław (2. szw.)
19. BARAN [BAZAN?] Stanisław (Szw. dow.)
20. BARANOWSKI Klemens (3. szw.)
21. BARANOWSKI Stefan (Szw. dow.)
22. BARAńSKI Stefan (3. szw.) ☼
23. BARCIUK [Barczuk?] Włodzimierz (2. szw.; Szw. dow.)
24. BARDZIńSKI Sylwester (1. szw.)
25. BARGIEŁŁO Tadeusz
26. BARTEL Jacek (3. szw.)
27. BARTOSIEWICZ Adam (3. szw.)
28. BARTOSIK Stanisław (Szw. dow.)
29. BARTOSIńSKI Marian (I-szy z-ca d-cy Pułku)
30. BARWIńSKI Stefan (2. szw.)
31. BARYŁA Franciszek (2. szw.) ☼
32. BASISTA Tadeusz (2. szw.) ☼
33. BAUER-CZARNOMSKI Krzysztof (Szw. dow.)
34. B?CZEK Józef
35. BECZKOWICZ Czesław [Wiesław?] (Szw. dow.)
36. BEDNARCZYK Bolesław (1. szw.)
37. BEDNARZ Józef (1. szw.)
38. BENTKOWSKI Stanisław Aleksander
39. BERENT Mieczysław (Szw. dow.)
40. BEREZOWSKI Wilhelm
41. BETLEJEWSKI Stanisław
42. BIELASZEWSKI Franciszek (Szw. dow.)
43. BIELSKI Brunon (Szw. dow.)
BIESKI Henryk (Pseud.). Patrz: SADZIKOWSKI Henryk
44. BIKOWSKI Teofil (1. szw.)
45. BIRBAUM Wacław
46. BISKUP Mikołaj (1., 2. szw. [brak daty przeniesienia])
47. BLANK Edmund (3. szw.)
48. BOBERSKI Antoni (2. szw.)
49. BODWIńSKI Henryk (Szw. dow.)
50. BOGUSZEWSKI Jan
51. BOHDANOWICZ Konrad „Konik” (3. szw.) ☼
52. BOJKOWSKI Felicjan (3. [?] szw.)
53. BONA Jan
54. BONIN Marian (1. szw.)
55. BORAWSKI Stanisław (3. szw.)
56. BORKOWSKI Tadeusz (Szw. dow.)
57. BORKOWSKI Wacław (2. szw.)
58. BOROWCZYK Feliks (Szw. dow.)
59. BOROWIEC Paweł (2. szw.)
60. BOROWSKI Antoni (2. szw.)
61. BOTWIńSKI Aleksander (1. szw.)
62. BRODZISZ Stefan (Szw. dow.)
63. BRODZIAK Anastazja (kantyna)
64. BRZEZIńSKI Wacław (plut. łączn.)
65. BRZOZOWSKI KORAB Bohdan (2. szw.) ☼
66. BRZOZOWSKI Stanisław (Szw. dow.)
67. BUBINOWICZ Julian (1. szw.)
68. BUCHOWIECKI Mikołaj
69. BUCZKOWSKI Stefan (3. szw.)
70. BUDNER Marian (2. szw.)
71. BUDZIKOWSKI Stefan (3. szw.)
72. BUJARA Leon
73. BULIMOWICZ [BUBIMOWICZ?] Julian (Szw. dow.)
74. BULLER Tadeusz (2. szw.)
75. BULSKI Zygmunt (2. szw.)
76. BUŁHAK-JELSKI Jerzy (Szw. dow.)
77. BUMBUL Piotr (3. szw.)
78. BURKSAS Szymon (Szw. dow.)
79. BURZYńSKI Leon (2. szw.)
80. BURZYńSKI Maksymilian (1. szw.)
81. BUTRYMOWICZ Jan (Szw. dow.)
82. CEBULA Jan
83. CHACIńSKI M.
84. CHARKO Zygmunt (Szw. dow.)
85. CH?CIńSKI Tadeusz
86. CHENCKA Jan (Szw. dow.)
87. CHMIELEWSKI Mieczysław
88. CHMIELEWSKI Stanisław (Szw. dow.)
89. CHRUŚCIEL Kazimierz (2. szw.)
90. CHRZANOWSKI Władysław (3. szw.)
91. CHUDYK Stanisław (3. szw.)
92. CIAPA Tadeusz
93. CIECHANOWSKI Włodzimierz
94. CIECHOMSKI [CECHOMSKI?] Julian
95. CIELEBAN Mieczysław (Szw. dow.; 3. szw.)
96. CIEMIńSKI Jan (2. szw.)
97. CIENIAK [?] Bronisław (Szw. dow.)
98. CIERPIAŁ Wacław (Szw. dow.)
99. CIERSKI Bronisław (Szw. dow.)
100. CIESIELSKI Bronisław (pseud. CZERSKI Bronisław)
101. CIOS Stanisław
102. CISEK Wacław (Szw. dow.)
103. COFAŁA Maksymilian
104. CYBUL Władysław (Szw. dow.)
105. CYBULA Jan (Szw. dow.)
106. CYTRYN Michał (Szw. dow.) ☼
107. CZAJA Jan (Szw. dow.)
108. CZAJKOWSKI Zenon (1. szw.)
109. CZAPSKI Kazimierz (3. szw.)
110. CZARNECKI Eugeniusz (1. szw.)
111. CZARNECKI Stanisław (1. szw.)
112. CZARNOWSKI Ignacy
113. CZECHOWICZ Marian (Szw. dow., 2. szw.)
114. CZECZOT Franciszek (2. szw.)
115. CZEKALSKI Leon
116. CZARNECKI Edmund (1. szw.)
117. CZERNIAK Stanisław (Szw. dow.)
118. CZERNIECKI [CZARNIECKI?] (1. szw.)
CZERSKI Bronisław (Pseud.). Patrz: CIESIELSKI Bronisław
119. CZERWIńSKI Witold
120. CZUPROWSKI Kazimierz
121. CZYŻ Edward
122. ćWIOK Jan (2. szw.)
123. DAJKA Augustyn (Szw. dow.)
124. DAMMER [?] Bernard (1. szw.)
125. D?BKOWSKI Władysław (1. szw.)
126. D?BROWSKI Edward (Plut. łączn.)
127. D?BROWSKI Kazimierz (Szw. dow.)
128. DEMBSKI Czesław (1. szw.)
129. DEMIAńCZUK Bazyli (szw. dow.)
130. DERKOWSKI Bernard (2., 1. szw.)
131. DęBEK Hipolit (2. szw.)
132. DęBKOWSKI Władysław (1. szw.)
133. DęBOWSKI Jan (Szw. dow.)
134. DŁUGOBORSKI Antoni (3. szw.)
135. DŁUGOSZ Roman (2. szw.)
136. DOMACHOWSKI Benedykt (2. szw.)
137. DOMAGALSKI Paweł (2. szw.)
138. DOMASZUK Zygmunt (3. szw.)
139. DOROSZ Antoni (1. szw.)
140. DREWNIOK Rudolf (2. szw.)
141. DRZEWIECKI Czesław (Szw. dow.)
142. DUBAJ Jan (Szw. dow.)
143. DUCH Jan (Szw. dow.)
144. DUDEK Adam (Szw. dow.)
145. DUDZIAK [DUZIAK?] Władysław (Szw. dow.)
146. DUK Adam (2. szw.)
147. DUNIN-KARWIECKI B. (2. szw.)
148. DWOJAK Władysław
149. DYDO Józef (1. szw.)
150. DZIADKOWSKI Henryk (1. szw.)
151. DZIADURA Jan (Szw. dow.)
152. DZIARMAGA W. (2. szw.)
153. DZIERZBIńSKI Wincenty (Szw. dow.).
154. EISENBART Eugeniusz
155. EKIERT Jan (2. szw.)
156. ELIAN Wiktor (3. szw.)
157. ELIASIEWICZ Witold (2. szw.)
158. FABISIAK Jan (Szw. dow.)
159. FAFLIK Zygmunt (1. szw.)
160. FEDOROWICZ Adela (kantyna)
161. FEDORUK Roman (1. szw.; Szw. dow.)
162. FICNER Franciszek (Szw. adm.)
163. FIK Józef (1. szw.)
164. FILARY Czesław (3. szw.)
165. FILIPCZAK Władysław
166. FISZER [FISCHER?] Adolf (3. szw.)
167. FORTUNA Artur (1. szw.)
168. FRAGNER S.
169. FRANASZCZYK Stefan (3. szw.)
170. FRANCKI Jan
171. FRANCKI Janusz
172. FRANIECZEK Jan (2. szw.)
173. FR?CKOWIAK Józef (Szw. dow.)
174. FRENCEL Stanisław (1. szw.)
175. FRON Leon (Szw. dow.)
176. FRYDRYCH Józef (Szw. adm.)
177. FUŁAWKA Władysław (3. szw.) ☼
178. FURGOŁ Ryszard
179. FURS-ŻYRKIEWICZ Leonard
180. GABALEWICZ Władysław (Szw. dow.)
181. GALAS Czesław [Józef?] (Szw. dow.)
182. G?ZKA [Nieczyt.] (1. szw.)
183. GEDYGA Józef (Szw. dow.)
184. GEMBARA Edward ☼
185. GEOGOWSKI J. (2. szw.)
186. GINEL Bolesław (2. szw.)
187. GLASEL W. (2. szw.)
188. GŁOGOWSKI Józef (2. szw.)
189. GŁOWACKI Michał (3. szw.) ☼
190. GŁOWACKI-PRUS Borys
191. GNACIńSKI Egmund (Szw. adm.)
192. GNEBA Bronisław
193. GODLEWSKI Jerzy
194. GODLEWSKI Zygmunt (2. szw.) ☼
195. GOEBEL Wiesław (3. szw.)
196. GOLEWSKI Witold (3. szw.)
197. GOLLA Józef (3. szw.)
198. GOŁOMBIOWSKI Antoni
199. GORKOWCZUK Nikita (1. szw.)
200. GOSZTOWT Mieczysław (Szw. dow.)
201. GÓRKA Jan (1. szw.)
202. GÓRNY Władysław (Szw. dow.)
203. GÓRSKI Wacław ☼
204. GRAB STEFAN (3. szw.)
205. GRABIEC Bolesław (2. szw.)
206. GRABOWSKI Stanisław (1. szw.) ☼
207. GRANIEWSKI [?] H.
208. GRECZYńSKI K. (2. szw.)
209. GREFF Alfons (1. szw.)
210. GRUCA Kazimierz (1. szw.) ☼
211. GRUDZIńSKI Zygmunt (3. szw.) ☼
212. GRUTZMACHER Florian (Szw. dow.)
213. GRUZA Bolesław (2. szw.)
214. GRYNIEWICZ Paweł (3. szw.)
215. GRZEGORZEWSKI-SZCZęSNY J. ¬
216. GRZESIAK Jan (2. szw.)
217. GRZESIAK Mieczysław
218. GUDOWSKI Stanisław (2. szw.) ☼
219. GUDZ Wincenty
220. GUMIELA Szczepan (Szw. dow.)
221. GUMIńSKI Wacław
222. GUZOWSKI Włodzimierz (2. szw.)
223. GWIAZDOWSKA Alicja (kantyna)
224. GWÓ?D? Tadeusz (3. szw.) ☼
225. HAJCZUK Władysław (1. szw.)
226. HAJDASZ Władysław
227. HALAREWICZ Zbigniew (Szw. dow.)
228. HALEC Witold (Czoł. napr., Szw. dow.)
229. HAUPTMAN Władysław (Szw. dow.)
230. HECZKO Brunon
231. HELKA Paweł
232. HEROK Antoni (3. szw.)
233. HERTZ Leon Ignacy (d-ca plut. rozp.)
234. HŁYWKA Piotr (2. szw.)
235. HNIŁKA [HNIŁKO] Józef (Szw. dow.) ☼
236. HOŁOWACZ Władysław
237. HRYNIEWIECKI Edward
238. HRYORKIEWICZ Leonard (Szw. dow.)
239. HÜTTEL Kazimierz (3. szw.)
240. IGLEWICZ Leib (2. szw.) ☼
241. IWON Karol
242. IZDEBSKI Aleksander
243. IZDEBSKI Bolesław (3. szw.)
244. IŻEWSKI Zbigniew (2. szw.) ☼
245. JABŁOńSKI Franciszek (Szw. dow.)
246. JABŁOńSKI Olgierd (Szw. dow.)
247. JAGODA Józef (2. szw.)
248. JAGODZIńSKI Sylwester (3. szw.)
249. JAHOŁKOWSKI Jerzy
250. JAKSZTA Stanisław (3. szw.)
251. JAKUBASZEK Władysław (3. szw.)
252. JAKUBENES Stanisław (3. szw.)
253. JAKUBIAK Stanisław (Szw. dow.)
254. JAKUBIAK Władysław (1. szw.)
255. JAKUBIK Władysław (1. szw.)
256. JAKUBOWICZ Jan (1. szw.) ☼
257. JAKUBOWICZ Piotr
258. JAMROZ Józef (Szw. dow.)
259. JANIAK Witold (Szw. dow.)
260. JANICKI Augustyn
261. JANIKOWSKI Jan Antoni (Szw. dow.)
262. JANISZEWSKI Edward (3. szw.) ☼
263. JANKOWSKI Józef (Szw. dow.)
264. JANKOWSKI Paweł (Szw. dow.)
265. JANKOWSKI Walenty (1. szw.)
266. JANOSZEK Paweł (plut. łączn.)
267. JANOWSKI Bogdan
268. JANOWSKI Tadeusz
269. JANUCHTA Franciszek (Szw. dow.)
270. JANUSZAJTIS-ŻEGOTA Jerzy (Szw. dow.) ☼
271. JARACZ Zygmunt (Szw. dow.)
272. JARMARCZYK Jan (Szw. dow.)
273. JARUGA Stanisław
274. JAWORSKI Edward (2. szw.)
275. JEDAMSKI Alfons (Szw. dow.)
276. JEDUT Jan (1. szw.)
277. JENCZ Paweł (Oficer gospodarczy) ☼
278. JEZIERSKI Michał (Szw. dow.)
279. JOCHYMCZYK Rufin (1. szw.) ☼
280. JONDA Franciszek
281. JONSOHN Jan (3. szw.)
282. JUNAK Andrzej (3. szw.)
283. JURCZYK Józef (2. szw.)
284. JUREK Jan (Szw. dow.)
285. KACAŁAJ Władysław (3. szw.)
286. KACEWICZ Stanisław (2. szw.)
287. KACPEREK Szczepan (1. szw.) ☼
288. KACZMAREK Alojzy (2. szw.)
289. KACZMAREK Stanisław (3. szw.)
290. KACZMAREK Stefan (3. szw.)
291. KACZOREK Henryk
292. KACZOROWSKI Zygmunt (2. szw.)
293. KALINOWSKI G.
294. KAMIńSKI Bernard (1. szw.)
295. KAMIńSKI Edward (1. szw.)
296. KAMIńSKI Stanisław (Szw. dow.)
297. KANIA Jan (1. szw.) ☼
298. KAPAŁKA Stanisław (2. szw.)
299. KAPIAS Franciszek
300. KAPSA Jan Bartłomiej
301. KARANTER
302. KARASSEK Witold (2. szw.) ☼
303. KARNOWSKI Teodor (Szw. dow.)
304. KAROLCZUK Wacław (Szw. dow.)
305. KARPIńSKI Arnold (3. szw.)
306. KASIńSKI Jan (2. szw.) ☼
307. KASPRZAK Stanisław (3. szw.)
308. KASZUBOWSKI Jan
309. KATEUSZ Zdzisław (Szw. dow.)
310. KAZIMIERCZAK Stefan
311. KAZISZYN Józef (Szw. dow.)
312. KIJORA Alfons (1. szw.)
313. KITOWSKI Bronisław (Szw. dow.)
314. KIZŁO B. (2. szw.)
315. KLAUSE Edward (2. szw.)
316. KLAWIKOWSKI Brunon
317. KLECZYńSKI Mieczysław (Szw. dow.) ☼
318. KLEJ Seweryn (2. szw.)
319. KLESZYK Jan (Szw. dow.)
320. KLIMCZAK Gerhard (3. szw.)
321. KLOSKA Kazimierz
322. KLU?NIAK Bogusław
323. KLU?NIAK Jan (Ofic. tech. Pułku)
324. KLOTT Artur [być może nie był żołnierzem Pułku – miał Odznakę nr 643]
325. KŁOS Ludwik (2. szw.)
326. KŁOS Michał (3. szw.)
327. KŁYSZEJKO Walery [Walenty?] (Szw. dow.)
328. KNAFEL Roman (1. szw.)
329. KNAPEK Józef (2. szw.)
330. KOBRYŚ Stanisław (2. szw.)
331. KOBYLAńSKI Czesław (3. szw.) ☼
332. KOCEWICZ S. (2. szw.)
333. KOCHAńSKI Karol (1. szw.)
334. KOCHANOWSKI Karol (1. szw.)
335. KOCIńSKI Stanisław Zbigniew (Szw. dow.)
336. KOCIOŁEK Edward (1. szw.)
337. KOCYAN Stanisław ☼
338. KOHUTNICKI Władysław (Szw. adm.)
339. KOKOTEK Gerhard (1. szw.)
340. KOŁAKOWSKI Franciszek (Szw. dow.)
341. KOŁODYńSKI Grzegorz
342. KOŁODZIEJ Rudolf
343. KOŁODZIEJ Wacław (Szw. dow.)
344. KOŁOSIńSKI Henryk (1. szw.)
345. KOŁOSOWSKI Stanisław (2. szw.) ☼
346. KONARSKI Kazimierz (Szw. dow.)
347. KONC Marian
348. KONDRACKI Edward (Szw. dow.)
349. KONDRATOWICZ Florian (Szw. dow.)
350. KOPACKI Ryszard (2. szw.; Szw. dow.)
351. KOPEL Stanisław
KORAB BRZOZOWSKI Bohdan. Patrz: BRZOZOWSKI KORAB Bohdan
352. KOPIELARSKA Henryka Stanisława
353. KORDUS Antoni (3. szw.) ☼
354. KORONA Konstanty (3. szw.)
355. KORWIN-KOSSAKOWSKI Jan (1. szw.; Ofic. tech. pułku)
356. KOSSAK Stefan
357. KOSSAKOWSKI A.
358. KOSTYŁA [?] Wacław (1. szw.)
359. KOŚCIAńSKI Michał (1. szw.) ☼
360. KOTAS Jan s (2. szw.)
361. KOWAL Franciszek (3. szw.)
362. KOWALAK Mieczysław (Szw. dow.)
363. KOWALCZYK Jan (2. szw.)
364. KOWALCZYK Leon S. (Adiutant Pułku; 2. szw., d-ca) ☼
365. KOWALKOWSKI Jan (1. szw.)
366. KOWALSKI Tadeusz (Szw. dow.)
367. KOWALSKI Stefan (3. szw.)
368. KOZAK Jan (1. szw.)
369. KOZARANOWICZ B. (2. szw.)
370. KOZIEŁ Apoloniusz Gustaw
371. KOZIEń Marian (Szw. dow.; Pluton rozp. d-ca) ☼
372. KOZŁOWSKI Eugeniusz (Szw. dow.)
373. KOZYRSKI Bolesław (Szw. dow.; 1. szw.)
374. KRACZKIEWICZ Tadeusz
375. KRAMKOWSKI Leon (Szw. dow.)
376. KRASULAK Marcin (1. szw.) ☼
377. KRASUSKI Władysław (Szw. dow.)
378. KRASZEWSKI Jan (Szw. dow.)
379. KRAWCZYK Edward (1. szw.)
380. KRAWCZYńSKI Adolf (3. szw.)
381. KRAWIEC Jarosław (2. szw.)
382. KRÓL Jerzy (2. szw.)
383. KRÓL Stanisław (Szw. dow.)
384. KRÓLIKOWSKI J.W. (2. szw.)
385. KRUGŁY Maciej (1. szw.)
386. KRUK Jan (3. szw.)
387. KRUPA Franciszek (3. szw.)
388. KRUZOŁEK Arnold (3. szw.)
389. KRYNICKI Józef
390. KUBASZEWSKI Leon (3. szw.)
391. KUBOK Jan (3. szw.)
392. KUCHARSKI Kazimierz (1. szw.)
393. KUCHCIAK Maciej
394. KUCWAJ Walenty (2. szw.)
395. KUCZYńSKI Aleksy (Szw. dow.)
396. KUCZYńSKI Henryk (Szw. dow.) ☼
397. KUCZYńSKI Zygmunt 1 (Oficer zaopatrywania)
398. KUCZYńSKI Zygmunt 1 (3. szw.)
399. KUKUŁA Kazimierz
400. KULA Eugeniusz (1. szw.) ☼
401. KULA Stanisław (3. szw.)
402. KULCZYCKI Zygmunt
403. KULESZKA Jan (3. szw.)
404. KULIńSKI Wiktor
405. KUŁAGOWSKI Roman
406. KUŁAKOWSKI Eugeniusz (Szw. dow.) ☼
407. KURAŚ Józef (3. szw.)
408. KURCZEWSKI Wacław (3. szw.)
409. KURNIK Leopold
410. KURTZ Julian (2. szw.)
411. KU? Władysław (2. szw.)
412. KU?NIARZ Stanisław (2. szw.; Szw. dow.)
413. KWAPIEń Mieczysław (Szw. dow.)
414. KWIATEK Stanisław (Szw. dow.)
415. KWIATKOWSKI Aleksander (3. szw.)
416. KWIATKOWSKI Mieczysław
417. LALKA [?] Czesław (1. szw.)
418. LANGIEWICZ Wacław (Szw. dow.)
419. LASEK Jan
420. LASOTA Henryk (2. szw.)
421. LEBIECKI Alojzy (3. szw.)
422. LENARCIK Franciszek
423. LESZCZYńSKI Alfons (1. szw.)
424. LESZCZYńSKI Józef (2. szw.)
425. LEWCZUK Andrzej (2. szw.)
426. LEWICKI Zdzisław (3. szw.)
427. LIENKIEWICZ Władysław (Szw.dow.)
428. LIBER Roman (3. szw.)
429. LIMBERGER Władysław (1. szw.) ☼
430. LIPIEC Franciszek (2. szw.)
431. LIPNICKI Stanisław (2. szw.)
432. LISOWA Helena
433. LISOWSKI Antoni
434. LUBAńSKI Henryk
435. LUBAńSKI Tadeusz (2. szw.)
436. LUDWIKOWSKI Józef (2. szw.)
437. LUKS Jan (Szw. dow.)
438. LUPA Edward (3. szw.)
439. ŁAWRYNOWICZ Izydor (1. szw.)
440. ŁAZKIEWICZ Leonard (3. szw.)
441. ŁęTOCHA Henryk
442. ŁOBOŚ Władysław (2. szw.)
443. ŁOPATKO Marian (Czołówka naprawcza)
444. ŁOPUSZAńSKI Eugeniusz (Szw. dow.)
445. ŁOPUSZAńSKI Jan (Szw. dow.)
446. ŁOPUSZYńSKI Eugeniusz (Szw. dow.)
447. ŁUCZAK Jan (1. szw.)
448. ŁYSKAWA Franciszek
449. ŁYSKO Paweł (1. szw.)
450. ŁYSZCZAK Hieronim (3. szw.)
451. MACHNIKOWSKI Izydor (1. szw.)
452. MACIEJEWSKI Czesław (Szw. dow.)
453. MACIEJEWSKI Ryszard (Szw. dow.)
454. MAGDZIARZ Jan (2. szw.)
455. MAJCHRZAK Piotr (Szw. dow.)
456. MAJCZAK Jan (1. szw.)
457. MAJEWSKI Bronisław (Szw. dow.)
458. MAJEWSKI Leon (Szw. dow.)
459. MAJEWSKI Tadeusz
460. MAKIEŁŁO Ludwik (II-gi z-ca d-cy pułku) ☼
461. MAKOWSKI Jan (2. szw.)
462. MALACH Antoni (Szw. dow.)
463. MALINOWSKI Mieczysław (I-szy z-ca d-cy Pułku) ☼
464. MALINOWSKI Wiesław
465. MANOWSKI Ryszard (1. szw.)
466. MARCINKOWSKI Bronisław (3. szw.)
467. MARCOL Józef
468. MARCZAK Jeremi
469. MARCZAK Longin
470. MARGIEL Władysław (1. szw.) ☼
471. MARGIELSKI Paweł (3. szw.)
472. MARIAńSKI Aleksander (3. szw.; Szw. dow.)
473. MARKIELUK Grzegorz (Szw. dow.)
474. MARKIEWICZ Tadeusz (Szw. dow.)
475. MARKUT Stanisław (3. szw.)
476. MARMUROWICZ [?] Edward (2. szw.)
477. MAROWSKI [?] Antoni (Szw. dow.)
478. [MARSZYK?] Bolesław
479. MARYNIAK Józef ☼
480. MASALSKI Cezary ☼
481. MASALSKI O. [?]
482. MASKA Wiktor (2. szw.)
483. MAŚLANKA Stanisław (3. szw.)
484. MATAN Leopold (Szw. dow.)
485. MATEJCZYK (pseud. SKAWIńSKI K) (2. szw.)
486. MATEńKO Jan (2. szw., kierowca)
487. MATRAJ Jan
488. MATUSZAK Eugeniusz (1. szw.)
489. MATUSZEWSKI Stefan
490. MATYJASZCZYK Andrzej
491. MAZGIEL Władysław (1. szw.)
492. MAZUR Zygmunt [Waldemar] (2. szw.)
493. MAZUREK Roman (2. szw., d-ca plut.) ☼
494. M?CZEWSKI Edmund
495. MEISNEROWICZ Jan (2. szw., 3. szw., d-ca) ☼
496. MENIW Bazyli (3. szw.)
497. MęDRALA Antoni (1. szw.)
498. MICHALISZYN Piotr (Szw. dow.)
499. MICHALSKI Edmund (2. szw.)
500. MICERA Józef (1. szw.)
501. MICHALCZOK Jerzy (Szw. dow.)
502. MICHUŁKA Stanisław (Szw. dow.)
503. MIEKUŁKA S. (2. szw.)
504. MIELCZARSKI Teofil (Kapelan)
505. MIELEC Andrzej (2. szw.)
506. MIERZWA Henryk (3. szw.)
507. MIKIETA Józef (1. szw.)
508. MIKOŁAJCZAK Jan (3. szw.)
509. MILEWSKI F.
510. MIRKOWSKI Stanisław (2. szw.)
511. MIROWSKI Antoni (Szw. dow.)
512. MIŚ Adam
513. MIŚ Sebastian (1. szw.) ☼
514. MITAS Józef (2. szw.)
515. MIZERA Józef (szw. dow.)
516. MLOSTON Ignacy
517. MŁOCHOWSKI Marian (Szw. dow.)
518. MOCH Ernest (Szw. dow.)
519. MOJŻESZ Izydor
520. MOKRYńSKI [?] Grzegorz
521. MOKS Michał (3. szw.)
522. MOMOUT Józef
523. MORAWIEC Jan Józef (1. szw.)
524. MOSTOWSKI Stanisław (Szw. dow.)
525. MOTYK Józef (szw. dow.)
526. MUSIAŁ Alojzy (Szw. dow.)
527. MUSIAŁ Henryk (2. szw.)
528. MUSIAŁ Hieronim (2. szw.)
529. MUSIAŁ Władysław (Szw. dow.)
530. MUSIAŁ Zdzisław (Szw. dow.)
531. MUSZYńSKI Ksawery (Szw. dow.)
532. MYRDA Józef
533. NADARZYńSKI Henryk (Szw. dow.)
534. NAGAJ Marian (3. szw.)
535. NAMYŚLAK Bernard (3. szw.)
536. NANOWSKI Bolesław
537. NARKIEWICZ Józef ☼
538. NAWROCKI Jan (Szw. dow.)
539. NAZEREWICZ Marian (Szw. dow.)
540. NIED?WIECKI Michał (Szw. dow.)
541. NIELABA Józef
542. NIEMCOW [NIEMCÓW?] Stefan (2. szw.)
543. NIEVELT Herman (1. szw.)
544. NIEZGOCKI Bronisław (Szw. dow.)
545. NOGA Mateusz
546. NOWACZYńSKI Nikodem (3. szw.)
547. NOWAK Bolesław (Szw. dow.) ☼
548. NOWAK Jan (2. szw.)
549. NOWAK Józef (2. szw.)
550. NOWAK Kazimierz ☼
551. NOWAK Roman (Szw. dow.)
552. NOWAK Wacław
553. NOWAKOWSKI Marian (2. szw.)
554. NOWAKOWSKI Stanisław
555. NOWICKI Leonard (2. szw.)
556. NOWICKI Marian
557. NYDZA Józef
558. OBORA Antoni (Szw. dow.)
559. OBRZYńSKI Michał
560. OBSZYńSKI Marian (Szw. adm.)
561. OBUCHOWICZ Leopold (Szw. dow.)
562. ODURNY Antoni
563. OKSZA-CZECHOWSKI Józef (2. szw.)
564. OKOń Ludwik (1. szw.)
565. OLEJARCZYK Jan (2. szw.)
566. OLESKIEWICZ Aleksander (2. szw.)
567. OLIWA Jan (1. szw.)
568. OLSZAK Bolesław (3. szw.; Szw. dow.)
569. OLSZEWSKI Herbert (2. szw.)
570. OLSZEWSKI Stanisław (Szw. dow.)
571. OMULECKI Franciszek (1. szw.)
572. OPIELA Julian (Szw. dow.)
573. OPOLSKI Bolesław (1. szw.)
574. OPOREK Antoni (2. szw.)
575. ORKISZEWSKI Antoni (1. szw.) ☼
576. ORLIńSKI Kazimierz (Szw. dow.)
577. ORŁOWSKI Mieczysław (Szw. dow.)
578. ORNATOWSKI Franciszek
579. ORZESZKA Bronisław (2. szw.)
580. OSIECZNY Zygmunt (3. szw.)
581. OSTROMECKI [OSTROMęCKI] Adam ☼
582. OSTROWSKI Piotr
583. OTOKA Włodzimierz (3.<>1. [?] szw.)
584. OTRZ?SEK Zdzisław (Szw. dow.)
585. PAC-POMARNACKI Bronisław (Szw. dow.)
586. PAJ?CZEK Witold
587. PALUCH Jan (3. szw.)
588. PAŁKA B. (2. szw.)
589. PANCYSZYN [PANCZYSZYN] Tadeusz (Szw. dow.)
590. PARSZYK Bolesław (1. szw.)
591. PARYŚ Władysław (1. szw.)
592. PASIECZNY Marian
593. PASIEKA Kazimierz (1. szw.) ☼
594. PASIERBEK Marian (2. szw.; Szw. dow.)
595. PASTUSZAK Antoni (Szw. dow.)
596. PAWELSKI Mieczysław (2. szw.)
597. PAWŁOWICZ Julian (2. szw.)
598. PESZYńSKI Franciszek (Szw. dow.)
599. PETERMAN Ray (Szw. dow.)
600. PIASECKI Edmund
601. PI?TEK Alojzy (3. szw.)
602. PI?TEK Władysław (2. szw.)
603. PICŁO Rudolf (1. szw.)
604. PIELAT Zygmunt (3. szw.)
605. PIERZCHAŁA Władysław
606. PIETRUCZYK Michał (szw. dow.)
607. PIETRUSZEWICZ Tadeusz
608. PIęTA Tadeusz
609. PIJANOWSKI Władysław (Szw. dow.)
610. PIKUS Franciszek (Szw. dow.)
611. PILARSKI Stanisław (1. szw.)
612. PILECKI Kazimierz (2. szw.)
613. PIOTROWICZ Jan (3. szw.)
614. PIOTROWSKI Bogusław
615. PIOTROWSKI Czesław (2. szw.)
616. PIOTROWSKI Leon ☼
617. PISKOREK Józef (1. szw.)
618. PLASEK Franciszek (2. szw.)
619. PLAWGO Jan (1. szw.)
620. PLEBAN Tadeusz (Szw. dow., 3. szw.)
621. PODCHORECKI Edward (2. szw.)
622. PODESZWA Jan
623. PODWIN Zbigniew (Szw. dow.)
624. POGONOWSKI Władysław (Szw. dow.)
625. POKORA Piotr (2. szw.)
626. POLITOWICZ Feliks (2. szw.)
627. POLKOWSKI Czesław (2. szw.; Szw. dow.)
628. PONC Feliks ☼
629. PONC Karol
630. PONIATOWSKI Andrzej (1. szw.) ☼
631. POPIEL Janusz Włodzimierz ☼
632. POPIUK Mikołaj (Szw. dow.) ☼
633. POPRAWA Mieczysław (Szw. dow.)
634. POTEMPA Zygmunt (1. szw.)
635. POTWOROWSKI Jan (Adiutant pułku) ☼
636. POWADA Wilhelm (1. szw.) ☼
637. POWADŁO Bronisław
638. POWAŁKA [POWAŁKO?] Bronisław (1. szw.)
639. PÓŁCHŁOPEK Wawrzyniec
640. PRECIńSKI Mieczysław (2. szw.)
641. PRECŁAW Jerzy (2. szw.)
642. PRęTEK [?] Władysław (Szw. dow.)
643. PROCHOWICZ [?] Jan
644. PRONOBIS Stanisław (1. szw.)
645. PROSZEK Roman (3. szw., d-ca) ☼
646. PRZASNEK [PRZAZNEK?] Bolesław (Szw. dow.)
647. PRZEBIERACZ Jan
648. PRZEBIERACZ Stanisław (1. szw.)
649. PRZYSIECKI Tadeusz (2. szw.)
650. PSZENICZKO Jan (3. szw.)
651. PYTEL Alojzy (2. szw.)
652. RABA Jan [Ludwik?] (Szw. dow.)
653. RADOMSKI Stefan (3. szw.)
654. RAJKOWSKI Bronisław (3. szw.)
655. R?BALSKI Henryk (Szw. dow.) ☼
656. REćKO Henryk (3. szw.; Szw. dow.)
657. REJKOWSKI Leon (3. szw.)
658. REKIEL Jan (1. szw.)
659. REKKE Edward (3. szw.)
660. REM[ę?]BOWSKI Szczepan (kapelan)
661. REMISZEWSKI Piotr (Szw. dow.)
662. RESPONDEK Ernest
663. ROBASZKIEWICZ T.
664. RODZEń Walenty (2. szw.)
665. ROGALA Józef (Szw. dow.)
666. ROGIńSKI Tadeusz (3. szw.)
667. ROGOWSKI Edward (Szw. dow.)
668. ROGUS Franciszek (Szw. dow.)
669. ROLLA [?] Karol (3. szw.)
670. ROMANIAK Józef (2.; 1. szw.)
671. ROSA Stanisław (3. szw.)
672. ROZENTAL Maks (2. szw.)
673. RUCKI Paweł (1. szw.)
674. RUD Teodor
675. RUDZIńSKI Henryk
676. RUTKOWSKI Franciszek (Szw. dow. LAD)
677. RUTKOWSKI M. (2. szw.)
678. RYBOJAD STANISŁAW (2. szw.)
679. RYCHARSKI Marian (Szw. dow.) ☼
680. RYCZEK Paweł (2. szw.)
681. RYDZ Piotr (2. szw.)
682. RYMAROWICZ Stanisław (3. szw.)
683. RYNKIEWICZ Władysław (2. szw.)
684. RZEMPOLUCH Mieczysław (Szw. dow.)
685. RZEPECKI Zygmunt (Szw. dow.)
686. RZEPUS [RZEPAS?] J. (2. szw.)
687. RZODECZKO Józef [Wilhelm?] (2. szw.)
688. RZOK Józef (Szw. dow.)
689. SADEK Jan (2. szw.)
690. SADKA Alfons (1. szw.) ☼
691. SADOWSKI Tadeusz (3. szw.)
692. SADZIKOWSKI Henryk (pseud. BIESKI Henryk) (Szw. dow.) ☼
693. SAGANOWSKI Mieczysław (3. szw.)
694. SAPIERZYńSKI Michał
695. SASORSKI Ludwik (Szw. dow.)
696. SAWCZUK Antoni (Szw. dow.)
697. SAWICKI (CHISHOLM) Marian
698. SAWICKI Zenon
699. SCHINDLER Edward
700. SEID Henryk (Lekarz pułku) ☼
701. SEKULSKI Władysław
702. SEMRAU Edmund (pseud. ŚNIEGOCKI Edmund) (2. szw.) ☼
703. SENTKOWSKI Roch (3. szw.)
704. SERAFIN Ludwik (2. szw.)
705. SEREDZIUK Józef (2. szw.)
706. SęDKOWSKI (1. szw.)
707. SIAMRO Mikołaj (3. szw.)
708. SICHULSKI Jerzy (2. szw.)
709. SIKBERT Bernard (3. szw.)
710. SILARSKI Jan (3. szw.)
711. SITKO Stanisław
712. SIUDA Jan (3. szw.)
713. SIUSZCZYńSKI Stanisław
SKAWIńSKI K. (Pseud.). Patrz: MAJCZYK
714. SKŁODOWSKI A.
715. SKOK Stefan (2. szw.)
716. SKORUPIEWSKI Leon (Szw. dow.)
717. SKORUSA Franciszek
718. SKOWRONEK Witold (Szw. dow.)
719. SKRABKA Bronisław (1. szw.)
720. SKRICZKA Edward (Szw. dow.)
721. SKRZESZEWSKI Hieronim (szw. dow.)
722. SKRZYPEK Józef
723. SKUBALA Alojzy (3. szw.)
724. SKUBISZ Mieczysław
725. SKUBISZ Władysław Stanisław (3. szw.)
726. SŁABCZYńSKI Henryk (1. szw.)
727. SŁAWIńSKI Wacław ☼
728. SŁODZIARZ Antoni (Szw. dow.)
729. SŁOTA Wilhelm
730. SŁOWIKOWSKI Jerzy
731. SŁOWIńSKI Marian (Szw. dow.) ☼
732. SMARNICKI Walenty
733. SMOLEń Stanisław (Szw. dow.)
734. SMOLEńSKI Antoni
735. SMOLNY Kazimierz Bolesław (Szw. dow.) ☼
736. SMYLA Ryszard (2. szw.)
737. SOBARAńSKI Tadeusz (2. szw.) ☼
738. SOBIESKI Władysław (Szw. dow.)
739. SOBOLEWSKI Stanisław
740. SOCHACKI Jan Karol ☼
741. SOJA Wacław (2. szw.)
742. SOJKA S.
743. SOKOŁOWSKI Bolesław
744. SOKÓŁ Stanisław
745. SOLARZ Stanisław (Szw. dow.)
746. SOŁECKI Zbigniew (1. szw.)
747. SOŁTYS Henryk (3. szw.) ☼
748. SOROKANIUK Władysław (2. szw.)
749. SOSNA Leon
750. SOSNOWSKI Antoni (Szw. dow.)
751. SOSNOWSKI Henryk (3. szw.)
752. SOSNOWSKI Leonard (Szw. dow.)
753. SÓJKA Stanisław (Pluton łączności)
754. SPAŁEK Tomasz (Szw. dow.)
755. STACHOWIAK Bronisław
756. STANIBUŁA Franciszek (Szw. dow.)
757. STANICZEK Henryk
758. STANISŁAWSKI Jan (Szw. dow.)
759. STANKIEWICZ Wacław (2. szw.) ☼
760. STASINKIEWICZ Aleksander (1. szw.)
761. STEC Piotr (1. szw.) ☼
762. STECKI Tadeusz (Szw. dow.) ☼
763. STECZKOWSKI-ROCHFORD Jerzy (Szw. dow.)
764. STEFANOWICZ Aleksander „Oleściak” (D-ca Pułku) ☼
765. STEINKELLER Ryszard (1. szw.) ☼
766. STEMPLEWSKI Kazimierz (1. szw.)
767. STęPOWSKI Zbigniew
768. STOSZEK Stanisław
769. STRASZYńSKI [STRASZEWSKI] Alojzy (2. szw.)
770. STRYKOWSKI Ludwik
771. STRZELECKI Stanisław
772. STUDZIńSKI Bronisław (3. szw.)
773. SUDOŁ Józef (1. szw.) ☼
774. SULECKI Zbigniew
775. SULEJ Kazimierz (2. szw.)
776. SURREY Artur
777. SWAT Jan (2. szw.)
778. SYKAŁA Władysław (1. szw.)
779. SYKUT Marian (szw. dow.)
780. SYLWESTER Edward
781. SYPNIEWICZ Kazimierz (Szw. dow.)
782. SZADORSKI Tadeusz (Szw. dow.)
783. SZANIAWSKI Jerzy (Szw. dow.)
784. SZAREWICZ Antoni (Szw. dow.)
785. SZARLEJ Emil (3. szw.) ☼
786. SZCZEPANIK Jan (3. szw.)
787. SZCZEPANOWSKI Aleksander (Szw. dow.)
788. SZERBIńSKI Władysław (2. szw.)
789. SCZęSNY Benedykt
790. SZCZęSNY Władysław (1. szw.; Szw. dow.)
791. SZCZUREK Jan (2. szw.)
792. SZCZECIńSKI Kazimierz
793. SZCZEPANIK Jan (3. szw.)
794. SZCZEPANOWSKI Aleksander
795. SZEJA-SHAYER Wilhelm (Szw. dow.)
796. SZLAGA Wincenty (Szw. dow.)
797. SZLEIFER Brunon (Szw. dow.)
798. SZMAJDA Stanisław (Szw. dow.)
799. SZMIDT Jan (szw. dow.)
800. SZMUK Paweł
801. SZOMKO Stanisław
802. SZPATOWICZ Franciszek (3. szw.)
803. SZPORTIUK [?] Teodor
804. SZUBERT Karol
805. SZUKALSKI Stanisław
806. SZULC Władysław (2. szw.)
807. SZUMEJKO Piotr (Szw. dow.) ☼
808. SZUST Czesław (1. szw.) ☼
809. SZYDŁOWSKI Zdzisław
810. SZYLDKRECHT Edward (Szw. dow.)
811. SZYMAńSKI Feliks (szw. dow.)
812. SZYMCZAK Henryk
813. ŚCISKAŁA Stanisław (1. szw)
814. ŚLęZAK Józef (Szw. dow.)
815. ŚLIWIńSKI Zenon (Szw. dow.)
816. ŚLIŻOWSKI Lesław (Szw. dow.)
ŚNIEGOCKI Edmund (Pseud.). Patrz: SEMRAU Edmund
817. ŚRUDA [?] Jan (3. szw.)
818. ŚWI?TEK Ludwik (2. szw.)
819. ŚWI?TKOWSKI Tadeusz
820. ŚWIETLICKI Czesław (2. szw.)
821. ŚWISTAK Władysław (1. szw)
822. ŚWISZCZEWSKI Bohdan (1. szw.) ☼
823. ŚWITAŁA Józef
824. TABECKI [TABęCKI?] Wacław (2. szw.) ☼
825. TABERSKI Jan (1. szw.)
826. TARAZIUK [TARASIUK?] Teodor (1. szw.)
827. TERLECKI Jan (1. szw.)
828. TERLECKI Mieczysław (szw. adm.; 3. szw.)
829. TERLIKOWSKI Mieczysław
830. TOKARZ Bronisław
831. TOMALLA Józef (2. szw.)
832. TOMASZEWSKA Maria (kantyna)
833. TOMASZEWSKI Wacław (1. szw.)
834. TOPOROWSKI Jan (1. szw.)
835. TRACZ Ludwik (2. szw.)
836. TRACZYńSKI Tadeusz
837. TROFIMOWICZ Jarosław (Szw. dow.)
838. TRUS Antoni (3. szw.)
839. TUŁNOWSKI Józef (2. szw.)
840. TURKOWSKI Jan
841. TYCZYńSKI Mikołaj (3. szw.)
842. TYM Antoni
843. TYMIńSKI Tadeusz
844. UBERMANOWICZ Rafał (2. szw.)
845. URBAN Jan (Szw. dow.)
846. URBANKE Zygfryd (3. szw.)
847. USZYńSKI Józef (1. szw.)
848. WADLEWSKI Wiktor (Szw. dow.)
849. WALASEK Stanisław (2. szw.)
850. WALCZAK Sylwester (Szw. dow.)
851. WALCZYKIEWICZ Stanisław Tadeusz (1. szw.) ☼
852. WALLEK Zbigniew (Szw. dow.) ☼
853. WALUS Alojzy
854. WANDEL Józef (1. szw.)
855. WAńKO Mirosław (3. szw.)
856. WASILEWSKI Ludwik
857. WATKOWSKI Jan (d-ca łączn. Pułku)
858. WAWRZYNIAK Antoni (3. szw.)
859. WAWRZYNIAK Leon (3. szw.)
860. WE[ę?]GRZYK Rainhold (szw. dow.)
861. WICHLAJ Józef (3. szw.) ☼
862. WIECZOREK Mieczysław (Szw. dow.)
863. WIERZBICKI Władysław (Szw. dow.; 3. szw.)
864. WIęCKOWSKI Lucjan (3. szw.)
865. WIęCŁAW Florian (2. szw.)
866. WILK Piotr
867. WILKOWSKI Antoni
868. WINIARSKI Adam Józef (1. szw.) ☼
869. WIŚNIEWSKI P. (2. szw.)
870. WITA Stanisław
871. WITEK Józef (2. szw.)
872. WLIZŁO Józef (1. szw.)
873. WŁODARCZYK Józef (Szw. dow.)
874. WNęK Zygmunt Aleksander (Szw. dow.) ☼
875. WODZYńSKI Jerzy ☼
876. WOJCIECHOWSKI Jan (2. szw.)
877. WOJCIECHOWSKI Mieczysław (3. szw.)
878. WOJCIESZEK Józef (2. szw.)
879. WOJCIESZEK Stefan (Szw. dow.)
880. WOJNAROWSKI Władysław (1. szw.)
881. WOJNICZ Stanisław
882. WOJTYŁO Michał
883. WOLANIECKI Aleksander (2. szw.) ☼
884. WOLANIN Stefan (3. szw.)
885. WOLEROWICZ Mojżesz
886. WOŁCZEK [?] Władysław (1. szw.)
887. WOSIEK Jan (2. szw.)
888. WÓJCIK Stanisław
889. WRÓBEL B. (2. szw.)
890. WRÓBLEWSKI Czesław (2. szw.)
891. WRÓBLEWSKI Ryszard
892. WSZEBOROWSKI Stanisław (3. szw.)
893. WYŁUPEK S. (2. szw.)
894. WYSKOCZYńSKI Stanisław (3. szw.)
895. WYWIÓRA J. (2. szw.)
896. ZABŁOCKI Jan (Szw. dow.)
897. ZAGÓRSKI Jerzy ☼
898. ZAJER Edward (Szw. dow.)
899. ZAKRZEWSKI Eryk (1. szw.)
900. ZAKRZEWSKI Władysław (Szw. dow.)
901. ZALEWSKI Edward
902. ZAŁOGA Tadeusz (Szw. dow.)
903. ZAŁOWICZ Michał (Szw. dow.)
904. ZAMECZNIK Władysław (2. szw.)
905. ZAMMEL Witold (Szw. dow.)
906. ZAREMBA Stanisław (1. szw., d-ca plut.) ☼
907. ZARYCHTA Wincenty
908. ZATORSKI Antoni (Szw. dow.)
909. ZAWADA Władysław
910. ZAWADZKI Jan (Szw. dow.)
911. ZAWISZA Andrzej
912. ZAWODNIAK Edward (Szw. dow.)
913. Z?BECKI Adam (Szw. dow.)
914. ZBIERANOWSKI Jan (2. szw.; Szw. dow.)
915. ZEBROK Brunon (1. szw.)
916. ZIELIńSKI Jan (2. szw.)
917. ZIELIńSKI Konrad (2. szw.)
918. ZIELIńSKI Ryszard (Szw. dow., 3. szw.)
919. ZIELIńSKI Stefan (3. szw.)
920. ZIELIńSKI Tadeusz (3. szw.)
921. ZIENKIEWICZ Paweł (1. szw.)
922. ZIMAND Wilhelm (3. szw.)
923. ZIÓLKOWSKI Ludwik (1. szw.)
924. ZUBER Karol
925. ZYCH Jan (Szw. dow.) ☼
926. ŻAK Józef (Szw. dow.)
927. ŻARKÓW Beniamin „Benek” ☼
ŻEGOTA-JANUSZAJTIS Jerzy. Patrz: JANUSZAJTIS-ŻEGOTA
928. ŻMIJEWSKI Bernard (Szw. dow.)
929. ŻMUDA Józef (1. szw.) ☼
930. ŻUR Mikołaj (Szw. dow.)
931. ŻUR Stefan (Szw. dow.)
ŻYRKIEWICZ-FURS Leonard. Patrz: FURS-ŻYRKIEWICZ Leonard
932. ŻYRYMONT [ŻYRMONT] Edward (3. szw.) ☼
933. ŻYTKIEWICZ [Nieustalone]
934. ŻYTYńSKI Antoni (1. szw.)
1. Pułk Pancerny, 1943-45. Lista żołnierzy do korekty
Atak wojsk niemieckich na Polskę, który nastąpił 1 września roku 1939 był szokiem dla wszystkich, ponieważ nie było nikogo, kto byłby na to przygotowany. Wszystkie polskie jednostki wojskowe znajdowały się akurat w fazie przezbrojenia i rozbudowy. Niektóre jednostki zostały dosłownie parę miesięcy wcześniej przeniesione na obszary Wielkiej Brytanii i tam były poddawane ćwiczeniom usprawniającym. W związku z tym wojsko polskie posiadało znikome zapasy broni, jednostek wodnych czy powietrznych. Jednak w trakcie działań wojennych Polska uzyskała od swoich zachodnich sojuszników sporo nowoczesnego sprzętu. Mimo słabego uzbrojenia, polska armia była całkiem nieźle wyszkolona i doświadczona np. polscy lotnicy biorący udział w licznych potyczkach na terenie Europy i Afryki. Podczas II wojny światowej wojsko polskie zostało podzielone na 3 zasadnicze formacje bojowe. Były to: Wojska Lądowe, Lotnictwo i Marynarka Wojenna.
-
- Posty: 497
- https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
- Rejestracja: 24 lis 2010, 22:41
Re: 1. Pułk Pancerny, 1943-45. Lista żołnierzy do korekty
Witam,
Na tej liście znajduje się prawdopodobnie mój ojciec pod numerem 446, Eugeniusz Łopuszyński. Niemniej jednak, chciałabym się upewnić i zapytać, czy ktoś jest w posiadaniu jakichś danych o nim, np. daty urodzenia lub innego szczegółu. Jeśli to jest mój ojciec, to chętnie uzupełnię dane dot. jego życia.
Ewentualnie, proszę o poradę gdzie jeszcze można szukać informacji o tych żołnierzach.
Proszę o odpowiedź tu na forum lub na maila: 8e328b76@opayq.com
Na tej liście znajduje się prawdopodobnie mój ojciec pod numerem 446, Eugeniusz Łopuszyński. Niemniej jednak, chciałabym się upewnić i zapytać, czy ktoś jest w posiadaniu jakichś danych o nim, np. daty urodzenia lub innego szczegółu. Jeśli to jest mój ojciec, to chętnie uzupełnię dane dot. jego życia.
Ewentualnie, proszę o poradę gdzie jeszcze można szukać informacji o tych żołnierzach.
Proszę o odpowiedź tu na forum lub na maila: 8e328b76@opayq.com
Wróć do „Wojsko, technika i uzbrojenie”
Przejdź do
- Historia Polski
- ↳ Regulamin oraz ogłoszenia
- ↳ Czasy przed powstaniem państwa polskiego
- ↳ Ziemie polskie przed przybyciem Słowian
- ↳ Plemiona słowiańskie na ziemiach polskich
- ↳ Kultura i wierzenia Słowian
- ↳ Czasy przed powstaniem państwa polskiego ogólnie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ Polska Piastów
- ↳ Państwo pierwszych Piastów
- ↳ Polska dzielnicowa
- ↳ Zjednoczone Królestwo
- ↳ Gospodarka, kultura i społeczeństwo
- ↳ Wojsko, technika i uzbrojenie
- ↳ Polska Piastów ogólnie
- ↳ Biografie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ Polska Jagiellonów
- ↳ Rządy Andegawenów w Polsce
- ↳ Polityka wewnętrzna i przemiany ustrojowe
- ↳ Gospodarka, kultura i społeczeństwo
- ↳ Stosunki polsko-litewskie
- ↳ Konflikt polsko-krzyżacki
- ↳ Wojsko, technika i uzbrojenie
- ↳ Polska Jagiellonów ogólnie
- ↳ Biografie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ Polska króli elekcyjnych
- ↳ Pierwsi władcy elekcyjni
- ↳ Wazowie na tronie polskim
- ↳ Wiśniowecki i Sobieski
- ↳ Sasi na tronie polskim
- ↳ Stanisław August Poniatowski
- ↳ Gospodarka, kultura i społeczeństwo
- ↳ Bitwy, wojny i kampanie
- ↳ Polska króli elekcyjnych ogólnie
- ↳ Biografie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ Ziemie polskie pod zaborami
- ↳ Epoka napoleońska
- ↳ Powstania
- ↳ I Wojna Światowa
- ↳ Gospodarka, kultura i społeczeństwo
- ↳ Życie polityczne na emigracji
- ↳ Ziemie polskie pod zaborami ogólnie
- ↳ Biografie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ Dzieje II Rzeczypospolitej
- ↳ Bitwy, wojny i kampanie
- ↳ Gospodarka, kultura i społeczeństwo
- ↳ Ustrój, polityka zagraniczna
- ↳ Wojsko, technika i uzbrojenie
- ↳ Dzieje II Rzeczypospolitej ogólnie
- ↳ Biografie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ II Wojna Światowa (1939-1945)
- ↳ Kampania wrześniowa
- ↳ Polacy na wojennych frontach
- ↳ Państwo podziemne i okupacja
- ↳ Powstanie Warszawskie
- ↳ Polityka, dyplomacja
- ↳ Wojsko, technika i uzbrojenie
- ↳ II Wojna Światowa ogólnie
- ↳ Biografie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ Historia PRL
- ↳ Wprowadzenie demokracji ludowej 1945-1956
- ↳ Gospodarka, kultura i społeczeństwo
- ↳ Opozycja i protesty w PRL
- ↳ Polityka, ustrój i dyplomacja
- ↳ Wojsko, technika i uzbrojenie
- ↳ Historia PRL ogólnie
- ↳ Biografie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ Historia III Rzeczypospolitej
- ↳ Życie polityczne III RP
- ↳ Gospodarka, kultura i społeczeństwo
- ↳ Polska polityka zagraniczna
- ↳ Wojsko, technika i uzbrojenie
- ↳ Historia III RP ogólnie
- ↳ Biografie
- ↳ Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach
- ↳ Historia Polski ogólnie
- ↳ Inne zagadnienia dotyczące historii Polski
- ↳ Alternatywna historia Polski
- ↳ Teksty źródłowe
- ↳ Zamki i pałace
- ↳ Tablice historyczne
- ↳ Słownik historyczny
- ↳ Drzewa genealogiczne
- ↳ Artykuły historyczne
- ↳ Historia lokalna
- ↳ Historia Polski na YouTube
- ↳ Ciekawostki historyczne na HistoriaPolski.eu
- ↳ Aktualności historyczne
- Działy specjalne powiązane z historią Polski
- ↳ Numizmatyka
- ↳ Heraldyka
- ↳ Archeologia Polski
- ↳ HistoriaPolski.eu for english users
- Recenzje
- ↳ Książki historyczne
- ↳ Filmy historyczne
- ↳ Gry komputerowe
- ↳ Strony internetowe o historii Polski
- ↳ Wolna Polska - prawdziwe informacje
- Pozostałe sekcje
- ↳ Hyde Park
- ↳ Pomoc dla użytkowników
- ↳ KONKURSY, PLEBISCYTY, QUIZY
- ↳ Humor
- Zaprzyjaźnione strony
- ↳ Artur Rogóż - Złote Finanse
- ↳ Serwis www.kliniska.com
- ↳ Wydawnictwo Bellona
- ↳ Polskie Dzieje - Historia Polski w Internecie
- ↳ Godło.pl
- ↳ II WOJNA ŚWIATOWA - największa baza danych dotyczących światowego konfliktu
- ↳ Nieznana historia
- ↳ Archiwa historyczne Videofact po polsku
- ↳ DENARY Władców Polski. Najstarsze polskie monety
- ↳ Historyczne bitwy
- ↳ historia-news.pl
- ↳ Ale Historia
- ↳ Forum Historyczne - historyk.eu
- ↳ Temida i Klio - historia prawa
- ↳ Wlochy.edu.pl: Włochy - Portal edukacyjno informacyjny
- ↳ Porty lotnicze i informacje o portach lotniczych
- ↳ historiami.pl Historia, tajemnice, opowieści, zagadki, fakty