New World Order - Polska Socjalistyczna Republika Radziecka - plan z 1942 r.

1 września 1939 roku Niemcy haniebnie zaatakowali Polskę. Polacy stanęli do nierównej, heroicznej walki o stawkę większą niż życie - niepodległość. Z "pomocą" Polsce przyszły zachodnie mocarstwa. Efekty tej pomocy odczuwamy do dziś.
Awatar użytkownika
Husarz
Posty: 822
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

New World Order - Polska Socjalistyczna Republika Radziecka - plan z 1942 r.

Post autor: Husarz » 18 maja 2013, 21:08

Oto fragment naprawdę tajemniczej mapy opublikowanej w 1942 (ale ukończonej jeszcze przed przystąpieniem USA do wojny) przez Maurice Gomberga(?) w Filadelfii. Autor (autorzy ?), przedstawiający się jako "My, Stany Zjednoczone" (!) zamieścił w niej koncepcję ładu moralnego w powojennym świecie. Poza takimi ciekawostkami, jak utworzenie Stanów Zjednoczonych Skandynawii (!) i aneksja Kanady przez USA (!!!), jako jeden z warunków światowego porządku jest zajęcie przez Związek Radziecki całej Europy wschodniej - i tak, zamiast Polski jest Polska Socjalistyczna Republika Radziecka, zajmująca obszar mniej więcej II Rzeczypospolitej. Co ciekawe, autor całkiem trafnie przewidział zasięg wpływów ZSRR po wojnie - tyle, że Stalin pozwolił Polsce, Bułgarii, Rumunii itd. zachować pozory suwerenności.
new_world_order_600.jpg
new_world_order_600.jpg (117.38 KiB) Przejrzano 1352 razy
Mapę w dużej rozdzielczości (ok 4000 x 3000 px) można obejrzeć na stronach Wydziału Historii Uniwersytetu w San Diego. Nie udało mi się odnaleźć więcej informacji o jej autorach, poza kilkoma sugestiami światowego spisku (a jakże) Żydów, ze względu na obecność na mapie państwa Hebrewland (Kraj Żydów) w granicach Palestyny i Transjordanii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „II Wojna Światowa ogólnie”