Polskie bunkry i fortyfikacje

1 września 1939 roku Niemcy haniebnie zaatakowali Polskę. Polacy stanęli do nierównej, heroicznej walki o stawkę większą niż życie - niepodległość. Z "pomocą" Polsce przyszły zachodnie mocarstwa. Efekty tej pomocy odczuwamy do dziś.
Mathilius
Posty: 23
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 29 mar 2012, 16:46

Re: Polskie bunkry i fortyfikacje

Post autor: Mathilius »

A bunkry na wybrzeżu? Hel? Przecież to tam cały miesiąc ataki niemieckie powstrzymywał Rejon Umocniony Hel.
major Koenig
Posty: 48
Rejestracja: 08 mar 2011, 23:29

Re: Polskie bunkry i fortyfikacje

Post autor: major Koenig »

Mathilius pisze:A bunkry na wybrzeżu? Hel? Przecież to tam cały miesiąc ataki niemieckie powstrzymywał Rejon Umocniony Hel.
Jaki miesiąc,jakie ataki?
Hel był bombardowany z powietrza, ostrzeliwany z morza, z lądu ewnetulanie może, ale nie było żadnych ataków, gdzies to wynalazł? :lol:
Najdalej Niemcy doszli do Chałup a zaraz potem Polacy wysadzili półwysep za tą wsią i tyle Niemcy widzieli Hel a zaraz potem się poddał. Fajne bunkty sa przed Jastarnią ale nawet one nie strzelały ani razu a co dopiero Hel?
Mathilius
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2012, 16:46

Re: Polskie bunkry i fortyfikacje

Post autor: Mathilius »

Rzeczywiście z tym całym miesiącem to przesadziłem. Ale, bądź co bądź, bunkry były używane do celów obronny, ale fakt, nie przez cały miesiąc.
major Koenig
Posty: 48
Rejestracja: 08 mar 2011, 23:29

Re: Polskie bunkry i fortyfikacje

Post autor: major Koenig »

Mathilius pisze:Rzeczywiście z tym całym miesiącem to przesadziłem. Ale, bądź co bądź, bunkry były używane do celów obronny, ale fakt, nie przez cały miesiąc.
Nie bardzo były, bo Hel ani nawet Jastarnia nie były atakowane z ladu. Są fajne bunkry jak wspomniałem w Jastarnii i nie walczyły ani minuty i całe szczęscie, bo były pozbawione cięzkiego uzbrojenia :mrgreen:
A te na Helu to jedynie służyć mogły jako schronienie przed nalotami, jednak żadnych walk lądowych tam nie było. Nie wiem jak teraz, ale pare lat temu byłem na Helu i można było sobie do woli łazić po tych bunkrach, od kiedy tam zlikwidowano jednostkę. Naprawdę super,wiele jest wspólczesnych ale czesc zachowana lub zaadaptoeana z 2 wojny, korytarze podziemne, wieża obserwacyjna i stanowiska baterii sa doskonale zachowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II Wojna Światowa ogólnie”