Görbersdorf i Bad Salzbrunn

1 września 1939 roku Niemcy haniebnie zaatakowali Polskę. Polacy stanęli do nierównej, heroicznej walki o stawkę większą niż życie - niepodległość. Z "pomocą" Polsce przyszły zachodnie mocarstwa. Efekty tej pomocy odczuwamy do dziś.
Kazik36
Posty: 338
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 22 lut 2011, 06:05

Görbersdorf i Bad Salzbrunn

Post autor: Kazik36 »

Historia niektórych miejscowości na Dolnym Śląsku w okresie II wojny pomijana jest milczeniem w większości publikacji. Poszukuję informacji dotyczących:
1. Sokołowska gm. Mieroszów, d. Görbersdorf. Czy znane są jakiekolwiek informacje dotyczące miejscowości z okresu II wojny. Podobno był tu konserwator Prowincji Dolnośląskiej Günther Grundmann (nie na leczeniu), podobno w jednym z sanatoriów stacjonowali strzelcy alpejscy, podobno dwukrotnie gościł Hans Kammler - wszystko PODOBNO ?!?
2. Szczawna Zdroju d. Bad Salzbrunn. I znów te PODOBNO . Podobno gościł w uzdrowisku Adolf Hitler z Ewą Braun (która potrafiła tu się pojawić na ulicy w stroju hmmm - dość nieobyczajnym ), widywano marszałka lotnictwa (jedno z sanatoriów wykonywało PODOBNO jakieś prace na rzecz Luftwaffe) i ministra propagandy.
Może ktoś ma szersze i sprawdzone informacje - proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich to czytających.

PS. Kiedyś przyszła informacja z Niemiec o przydzieleniu podczas wojny jednego z sanatoriów w Görbersdorfie dla potrzeb Związku Dziewcząt Niemieckich (BDM) - czyżby realizowano tu program Lebensborn??
NO I NAJNOWSZE PYTANIE!
Znów zainicjowane informacją z Niemiec. Opublikowałem ją na stronie http://www.tajemnice.cyberion.org/ w części dotyczącej podpalenia i pożaru w Sokołowsku i podrozdziale dotyczącym jego wojennych tajemnic. Nie będę się tu rozpisywał, by nie zajmować miejsca. Może ktoś wie coś więcej na temat tej ewakuacji przeprowadzonej przez SS?? Nie słyszałem, żeby SS zarządziło gdziekolwiek ewakuację WSZYSTKICH mieszkańców. Bardzo mi zależy na informacjach.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II Wojna Światowa ogólnie”