Strona 1 z 1

SLD szykuje w Sejmie fetę dla gen. Jaruzelskiego

: 03 cze 2013, 05:09
autor: Husarz
6 lipca w Sejmie Sojusz planuje zorganizować uroczystości jubileuszowe gen. Wojciecha Jaruzelskiego – ustalił „Wprost”. Okazją będą 90 urodziny generała. Pomysł bulwersuje PiS. – Jego miejsce jest w sądzie, a nie w parlamencie – oburza się Zbigniew Girzyński.
W ramach obchodów w Sali Kolumnowej Sejmu ma się też odbyć panel dyskusyjny poświęcony rządom Jaruzelskiego w latach 80. – Chcemy przypomnieć, w jakich okolicznościach działał generał i pokazać, że wprowadzając stan wojenny, uchronił Polskę przed większym nieszczęściem – mówi jeden z polityków SLD.
Zdaniem posła Girzyńskiego, to zakłamywanie historii. – Chyba że tematami panelu będą: „Pałowanie opozycji”, „Sposoby organizowania ścieżek zdrowia” oraz „Jak bić, żeby nie było śladów” – ironizuje poseł PiS.

Feta ku czci Jaruzelskiego to element strategii marketingowej, jaką od kilkunastu tygodni prowadzi Sojusz. W jej ramach politycy tej formacji mają pozytywnie się wypowiadać o dorobku PRL. Niedawno Sojusz wydał „Niezbędnik historyczny lewicy”, w którym pozytywnie opisuje okres rządów Edwarda Gierka. SLD zorganizowało też konferencję z okazji jego 100. rocznicy urodzin, powstała też strona internetowa Dekada Gierka.