Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Ustrój polityczny Rzeczypospolitej Polskiej (Trzeciej Rzeczypospolitej) określony jest Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej uchwaloną przez Zgromadzenie Narodowe 2 kwietnia 1997 roku. Zgodnie z jej treścią Rzeczpospolita Polska jest republiką parlamentarną i realizuje zasady suwerenności narodu, niepodległości i suwerenności państwa, demokratycznego państwa prawnego, społeczeństwa obywatelskiego, trójpodziału władzy, pluralizmu, legalizmu, społecznej gospodarki rynkowej oraz przyrodzonej godności człowieka. Rzeczpospolita określona jest także jako państwo unitarne.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: Artur Rogóż »

Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?
Zapraszam do dyskusji.
golec115
Moderator
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: golec115 »

Artur Rogóż pisze:Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?
Dla mnie był jednym z "najlepszych". Potrafił wstawić się za polską wsią, nie sprawiało mu problemu mówienie o rzeczach trudnych. Dla niektórych stał się osobą niewygodną, więc wywołano ową "seks aferę" nakierowaną nań jego osobę.
Gdyby było więcej takich polityków, ale z innym programem, Polska byłaby o wiele lepsza niż jest teraz.
Suchy
Posty: 365
Rejestracja: 23 lip 2011, 18:41

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: Suchy »

Miał bardzo twardy charakter. I taki powinien być w III RP. Jest takich bardzo niewielu. Takim był Andrzej Lepper. Niestety w polityce brakowało mu swojego własnego rozumu. Zrobił bardzo dużo dzięki koalicji PiS+ LPR.
Za to dziękuje mu.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: Artur Rogóż »

Nie byłem zwolennikiem Andrzeja Leppera oraz stylu uprawiania polityki. Rozrzucanie zboża na tory, blokady, itp.
Uważam takie postawy za antypaństwowe i to nie ważne czy rządzą moi faworyci czy kogoś innego. Jego wczesny okres to tak jak "mini Kaczyński" dużo populizmu i krzyku, ale nic z tego nie wychodziło.
Paradoksalnie po wyjściu z rządu stał się bardziej racjonalnym politykiem i tę postawę akceptowałem.
golec115
Moderator
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: golec115 »

Artur Rogóż pisze:Rozrzucanie zboża na tory, blokady, itp.
Uważam takie postawy za antypaństwowe.
Oj to już jest wina władzy. Jak rolnicy mają sprzedawać zboże po cenie niższej niż koszt jego produkcji, to po co mają je sprzedawać? Czemu oni nie mogę ustalać cen, tylko skupujący? To właśnie ten mechanizm jest chory, bo bogacą się na nim pośrednicy. Dajmy chociaż przykład na to: ceny w skupie zwierząt tanieją,a w sklepie? - zostają bez zmian, ceny w skupię rosną - w sklepie rosną razy dwa.
Był twardy i walczył. Mimo wszystko Polska nie jest tak nowoczesnych krajem, gdzie rolnictwo w składzie PKB wynosi do 10 %. U nas to jest, nie pamiętam dokładnej liczby, ale umiejscawia się na poziomie 30-40 %.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: Artur Rogóż »

Masz rację tylko samo takie działanie to jak strzał we własne kolano.
Podam przykład byłem w Ateneach na wakacjach jeszcze zanim było głośno o Grecji i powiem, że jako turysta byłem zawiedziony. Chodzi o to, że wielu atrakcji (muzeów, Akropolis i innych) nie można było oglądać w niektóre dni ponieważ zapowiadane były strajki i manifestacje. Sklepy też zamykano w godzinach po południowych, aby można było "posjestować". Ulice brudne i zaniedbane. Gospodarka Grecji bazuje na turystyce, a Grecy sami ją bardziej dobijają i zwalają to na "władzę", ale to właśnie oni dają się mamić szarlatanom i populistom, a później na nich głosują. Bo tak naprawdę ludzie głosują na tych co więcej obiecują, a później się dziwią, że nie tak miało to wyglądać.
Wracając do tematu masz rację, że należy naprawiać wszelkie nieprawidłowości, ale nie powinniśmy demolować swojego państwa tylko dlatego, że rządzą ci, których my nie popieramy, bo państwo to nie oni tylko my. Minie jeszcze wiele czasu zanim to zrozumiemy :-(
golec115
Moderator
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: golec115 »

golec115 pisze:rządzą ci, których my nie popieramy, bo państwo to nie oni tylko my
Obserwując scenę polityczną, to wydaje się, że politycy potrzebują ogółu społeczeństwa by dojść do władzy. Potem już ich zainteresowanie spada. Polska nigdy się nie stanie nowoczesnym krajem. Czemu? Zwróćmy uwagę na politykę Kaczyńskiego, za jego rządów było lepiej niż za Tuska? Stoję za Tuskiem, czemu? Bo on rządzi krajem w czasie recesji i udaje mu się ratować państwo przed bankructwem, natomiast szanowny pan Kaczyński powiększył dziurę budżetową o kilka miliardów i nie wniósł nic znaczącego do gospodarki, choć w tym momencie była największa hossa gospodarcza od kilkudziesięciu lat.
A co do pana Leppera i jego "samobójstwa". Nie chce mi się wierzyć, że zrobił to z własnej woli, a tym bardziej z przyczyn finansowych. To był twardy chłop i nie raz wychodził z trudniejszych opresji finansowych. Dziwi fakt, że we wrześniu miał podobno uzyskać wpływy rządu milionów złotych. Śmierdzi mi tu i to bardzo..
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: Artur Rogóż »

Co do tego czy nasz kraj stanie się nowoczesnym to też zależy od biznesu jaki się u nas ulokuje oraz od chęci społeczeństwa do modernizacji. Moim zdaniem im mniej państwa w ekonomii tym lepiej, być może dlatego Polska wychodzi obronną ręką, ponieważ politycy za bardzo przy niej nie majstrują ;-)
Uważam, że kondycję naszego państwa ratują w dużym stopniu transfery pieniężne z UE oraz od polskich emigrantów (same oficjalne kwoty przelane przez emigrantów przekraczają kilkakrotnie wpływy jakie dostajemy z Unii - a jakie są realne kwoty - na pewno o wiele większe).
Wracając do temat śmierci A. Leppera sam nie wiem czy mamy tutaj jakąś aferę czy sami po prostu chcemy w nią wierzyć, bo tak jakoś "ciekawiej". Nie mam zdania.
major Koenig
Posty: 48
Rejestracja: 08 mar 2011, 23:29

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: major Koenig »

Dla mnie był burakiem i oszołomem stworzonym przez media i kogos kto zanim stał. Wiem,że o zmarłych nie mówi się źle ,ale co pozytywnie powiedziec o człowieku, który był tanim krzykaczem z PGR-u?!
Zrobił kariere polityczną wysypując zboze na tory, oblewając blokady gnojówką i wykrzykując populistyczne hasła i teksty, że Balcerowicz musi odejść. co ten człowiek zrobił takiego dla Polski czy też dla tej wsi?
Ja orywatnie słyszałem o nim same najgorsze rzeczy, że ponaciagał kredytów, był chamem i cwaniakiem, przeciez on miał wiecej spraw karnych niż niejdeden gangater:)

W ogóle to mi się nie mieści w głowie,że ktoś taki mógł byc ministrem w kraju UE, ale cóż jaki kraj taki minister...
Jacek123
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2012, 11:45

Re: Jak oceniacie postać A. Leppera jako polityka?

Post autor: Jacek123 »

był watażką pazernym na władzę, ale elastyczności i obrotności nie można mu odmówić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie polityczne III RP”