Wybory parlamentarne 2011

Ustrój polityczny Rzeczypospolitej Polskiej (Trzeciej Rzeczypospolitej) określony jest Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej uchwaloną przez Zgromadzenie Narodowe 2 kwietnia 1997 roku. Zgodnie z jej treścią Rzeczpospolita Polska jest republiką parlamentarną i realizuje zasady suwerenności narodu, niepodległości i suwerenności państwa, demokratycznego państwa prawnego, społeczeństwa obywatelskiego, trójpodziału władzy, pluralizmu, legalizmu, społecznej gospodarki rynkowej oraz przyrodzonej godności człowieka. Rzeczpospolita określona jest także jako państwo unitarne.

W wyborach do parlamentu oddam głos na:

Prawo i Sprawiedliwość
1
25%
Platforma Obywatelska
1
25%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
1
25%
Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
Liga Polskich Rodzin
0
Brak głosów
Samoobrona
0
Brak głosów
Polska Jest Najważniejsza
0
Brak głosów
Unia Pracy
0
Brak głosów
Unia Polityki Realnej
0
Brak głosów
inne
1
25%
 
Liczba głosów: 4
golec115
Moderator
Posty: 243
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Wybory parlamentarne 2011

Post autor: golec115 »

Wybory do parlamentu tuż za pasem - kampania rozpoczęła się na dobre. Partie prześcigają się w zdobyciu kolejnych wyborców, deklarując kolejne obietnice. Niestety nie zmieściłem w ankiecie Polskiej Partii Pracy, czy też Partii Kobiet - tu wystarczy pozycja inne.

A Wy na kogo będziecie głosować? Kogoś ze starej gwardii PO / PiS, czy też Lewicy?
Zapraszam do dyskusji! :mrgreen:
Suchy
Posty: 365
Rejestracja: 23 lip 2011, 18:41

Re: Wybory parlamentarne 2011

Post autor: Suchy »

Ja będę głosował na PiS. DOnald Tusk sprywatyzuje tak Polskę, że my to będziemy cudzymi parobkami. Jeśli chodzi o cały rząd. Najbardziej nie lubie min. infrastuktury Grabarczyka. Nie wiem, do kogo można porównać w nieudolności. Najlepiej by było aby Grabarczyk podał się do dymisji. Minister Edukacji Narodowej podwyżsża i to bardzo poziomy w szkołach. Niech się zajmie dyscypliną. Ministra MSZ za kretyńskie wposy na twitterze. Wielkie nadzieje pokładam w PiS-ie. Kiedy Jarosław byl premierem myślał o ludziach. Zniżał podatki, myslal o najuboższych Polakach. Jeżeli nie wiecie na kogo głosować. Głosujcie na PiS.
Dziękuje.
golec115
Moderator
Posty: 243
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:57
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

Re: Wybory parlamentarne 2011

Post autor: golec115 »

Owszem Suchy, ale musimy zaznaczyć w jakiej sytuacji znajdowała się polska gospodarka. PiS mógł sobie na to pozwolić, gdyż rządził w czasach apogeum wzrostu gospodarczego. Nikt o tym nie chce wspominać pokazując bilans rządów zarówno PiS-u jak i PO.
Pozwól, że przybliżę dane makroekonomiczne: wzrost PKB za czasów PiS-u wynosił kolejno 6,2 i 6,7 %, ale nie skorzystano z okazji zmniejszenia do minimum deficytu budżetowego, tylko kroczyło na granicy jego możliwości - 30 mld złotych, rozdawając pieniądze przez podwójne becikowe, czy też ulgi podatkowe. To był moim zdaniem największy błąd! Dzięki tej sytuacji rząd Tuska podwyższył podatki. Błędem rządów PO było dalsze obniżanie stawki rentowej - nie można obniżać dochody państwa i jednocześnie dawać podwyżki nauczycielom. Prędzej czy później skończy to się taką dziurą jak to ma miejsce w Grecji.

Co do prywatyzacji państwa. Chciałbym aby ono takie było, z jednego prostego powodu - konkurencja. Ludzie myślą, że wtedy będzie wszystko drogie etc. Nie prawda! Wręcz odwrotnie - ceny będą obniżane ze względu na chęć pozyskania klienta. Przykładem państwa w 100 % pełni kapitalistycznego są Stany Zjednoczone. Tam państwo nie miesza się tyle do gospodarki - ona idzie własnym rytmem.

Tak więc chciałbym powiedzieć wszystkim obywatelom, aby kierując się obniżaniem czy też podwyższaniem podatków, kierowali się wyznacznikami makroekonomicznymi, które są bezlitosne dla polityków!
Nie przedstawiłem swojego zdania. To będą moje pierwsze wybory i nie wiem na kogo oddać głos, ale ciągnie mnie głos na Lewicę, więc jak na razie zaznaczam SLD.

(owe wskaźniki makroekonomiczne pochodzą z moich własnych zbiorów)
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne 2011

Post autor: Artur Rogóż »

Jakbym miał oczekiwać od polityków cudów to dawno przestałbym głosować, ale nie o to chodzi. Można nawet powiedzieć jacy wyborcy tacy politycy :-). Tak naprawdę to więcej zależy od inicjatyw społeczeństwa niż sterowania gospodarką przez np. historyków :-) Nie ważne czy obsadzimy parlament najlepszymi specjalistami to i tak oni nic nie zrobią jak to my nie staniemy się społeczeństwem obywatelskim, które nie tylko biernie się przygląda i oczekuje poprawy, ale samo uczestniczy w unowocześnianiu i bogaceniu się swojego państwa. Moim zdaniem najwięcej zależy od lokalnej współpracy międzyludzkiej, gdzie wspólne chęci działania dla dobra ogółu. Politycy są tylko narzędziem, a nie remedium na nasze bolączki.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Wybory parlamentarne 2011

Post autor: Artur Rogóż »

Nic do dodania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie polityczne III RP”