Księża a SB

W roku 1990 wszedł w życie plan Balcerowicza, w ramach którego podjęty został szereg działań o charakterze antyinflacyjnym i rozpoczęto proces zmian struktury własnościowej w gospodarce.
Plan Balcerowicza sprawdził się w części dotyczącej obniżenia inflacji i uzdrowienia sytuacji na rynku towarowym. Późniejsze posunięcia rządu, jak chociażby postawienie wszystkich PGR-ów w stan upadłości, niezależnie od ich indywidualnej kondycji finansowej, czy dyskryminacja przedsiębiorstw krajowych, preferowanie obcego kapitału i prowadzenie prywatyzacji bez względu na koszty społeczne, interes skarbu państwa czy wręcz rację stanu wzbudzały pewną nieufność społeczeństwa. Załamanie gospodarcze, szybko rosnące bezrobocie i liczne afery finansowe zdążyły w ciągu półrocza zmniejszyć poparcie społeczne, jakim cieszył się rząd Tadeusza Mazowieckiego na początku swojego istnienia.
Awatar użytkownika
Warka
Posty: 1577
Rejestracja: 16 paź 2010, 03:38

Księża a SB

Post autor: Warka » 16 lis 2010, 05:37

Wszyscy wiem, że x księży było wpisanych w rejestr Służby Bezpieczeństwa. Pytanie: czy takich księży (jak np. arcybiskup Wielgus) powinno się jakoś karać?

Moim zdaniem powinno wyglądać to tak: jeśli któryś z duchownych donosił to należy mu się kara (ale jaka? :shock: ), jeśli był tylko wpisany w rejestr i nic poza tym to powinno obejść się bez kary. Tylko wydaje się trochę trudne wykrycie, tego, że ktoś na kogoś donosił (zdanie: "Na nikogo w czasach PRL-u NIE DONOSIŁEM" jest już w Polsce trochę popularne :oops: ). A co Wy o tym sądzicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”