Współczesne media apolityczne?

W roku 1990 wszedł w życie plan Balcerowicza, w ramach którego podjęty został szereg działań o charakterze antyinflacyjnym i rozpoczęto proces zmian struktury własnościowej w gospodarce.
Plan Balcerowicza sprawdził się w części dotyczącej obniżenia inflacji i uzdrowienia sytuacji na rynku towarowym. Późniejsze posunięcia rządu, jak chociażby postawienie wszystkich PGR-ów w stan upadłości, niezależnie od ich indywidualnej kondycji finansowej, czy dyskryminacja przedsiębiorstw krajowych, preferowanie obcego kapitału i prowadzenie prywatyzacji bez względu na koszty społeczne, interes skarbu państwa czy wręcz rację stanu wzbudzały pewną nieufność społeczeństwa. Załamanie gospodarcze, szybko rosnące bezrobocie i liczne afery finansowe zdążyły w ciągu półrocza zmniejszyć poparcie społeczne, jakim cieszył się rząd Tadeusza Mazowieckiego na początku swojego istnienia.
Warka
Posty: 1570
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 16 paź 2010, 03:38

Współczesne media apolityczne?

Post autor: Warka »

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że niektóre stacje telewizyjne czy radiowe oraz wszelakopojęta prasa sprzyjają niektórym partiom.
Media maja bardzo ważną rolę w społeczeństwie, ta "czwarta władza" kształtuje opinie, sprawia, że na niektóre sprawy patrzymy tym dziennikarskim okiem
dziwne jest też to, że ze zmianą kadencji w sejmie następuje zmiana prezesa publicznej telewizji, również stołki w regionalnych telewizjach rozdawane są pod kątem sprzyjania z rządzącą partią.
To jak to jest, czy media są polityczne czy apolityczne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”