Huebner: Możemy dostać 10 mld euro mniej w nowym budżecie un

W roku 1990 wszedł w życie plan Balcerowicza, w ramach którego podjęty został szereg działań o charakterze antyinflacyjnym i rozpoczęto proces zmian struktury własnościowej w gospodarce.
Plan Balcerowicza sprawdził się w części dotyczącej obniżenia inflacji i uzdrowienia sytuacji na rynku towarowym. Późniejsze posunięcia rządu, jak chociażby postawienie wszystkich PGR-ów w stan upadłości, niezależnie od ich indywidualnej kondycji finansowej, czy dyskryminacja przedsiębiorstw krajowych, preferowanie obcego kapitału i prowadzenie prywatyzacji bez względu na koszty społeczne, interes skarbu państwa czy wręcz rację stanu wzbudzały pewną nieufność społeczeństwa. Załamanie gospodarcze, szybko rosnące bezrobocie i liczne afery finansowe zdążyły w ciągu półrocza zmniejszyć poparcie społeczne, jakim cieszył się rząd Tadeusza Mazowieckiego na początku swojego istnienia.
Awatar użytkownika
Husarz
Posty: 822
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Huebner: Możemy dostać 10 mld euro mniej w nowym budżecie un

Post autor: Husarz » 01 maja 2012, 06:44

Huebner: Możemy dostać 10 mld euro mniej w nowym budżecie unijnym
Zamiast proponowanych w czerwcu 80 mld dolarów Polska może dostać z budżetu UE na lata 2014-20 zaledwie 70 mld euro - przyznaje Danuta Huebner, szefowa komisji ds. rozwoju regionalnego Parlamentu Europejskiego. - Tę propozycję da się jeszcze utrącić - zaznacza.
"O oszczędności w wysokości 100 mld euro w nowym budżecie w porównaniu z czerwcową propozycją Komisji Europejskiej apelują unijni płatnicy netto z Francją i Niemcami na czele. Cięć domagają się głównie w polityce spójności... "
To fakt znany od dłuższego czasu, o tym, zamiast o mamie Madzi powinny trąbić media bo to nie "apel" ale deal Niemiec i Francji, który będzie miał realne przełożenie na sytuację Polski.
W kontekście powyższego oraz niemieckich apeli o bojkot EURO 2012 wygląda na to, że na przyjaźni z Niemcami ekipa Donka wychodzi tak samo jak Jarkaczowa wyszła wjeżdżaniu USA bez lubrykantu....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”