Horror na granicy rosyjsko-polskiej. Rządzą "mrówki"

W roku 1990 wszedł w życie plan Balcerowicza, w ramach którego podjęty został szereg działań o charakterze antyinflacyjnym i rozpoczęto proces zmian struktury własnościowej w gospodarce.
Plan Balcerowicza sprawdził się w części dotyczącej obniżenia inflacji i uzdrowienia sytuacji na rynku towarowym. Późniejsze posunięcia rządu, jak chociażby postawienie wszystkich PGR-ów w stan upadłości, niezależnie od ich indywidualnej kondycji finansowej, czy dyskryminacja przedsiębiorstw krajowych, preferowanie obcego kapitału i prowadzenie prywatyzacji bez względu na koszty społeczne, interes skarbu państwa czy wręcz rację stanu wzbudzały pewną nieufność społeczeństwa. Załamanie gospodarcze, szybko rosnące bezrobocie i liczne afery finansowe zdążyły w ciągu półrocza zmniejszyć poparcie społeczne, jakim cieszył się rząd Tadeusza Mazowieckiego na początku swojego istnienia.
Awatar użytkownika
Adambik
Posty: 501
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:41

Horror na granicy rosyjsko-polskiej. Rządzą "mrówki"

Post autor: Adambik » 28 wrz 2012, 11:15

Wstępem do dyskusji jest artykuł GW: Horror na granicy rosyjsko-polskiej. Rządzą "mrówki": http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... owki_.html

Proszę o własne przemyśleniea jak zaradzić takim sytuacjom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”