Czy powodzie w Polsce powodują tajemnicze samoloty?

Zazwyczaj przyjmuje się, że przegłosowanie przez tzw. Sejm kontraktowy przywrócenia nazwy państwa polskiego Rzeczpospolita Polska i godła w postaci orła w koronie, które weszło w życie 31 grudnia 1989, zapoczątkowało symbolicznie powstanie tak zwanej III Rzeczypospolitej. Według innych opinii, za początek III Rzeczypospolitej uznaje się rozpoczęcie bądź też zakończenie obrad Okrągłego Stołu, lub powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego albo przeprowadzenie pierwszych po wojnie wolnych wyborów do Sejmu i Senatu w 1991, gdy nastąpiło tym samym przerwanie ciągłości niedemokratycznych struktur PRL. Konstytucja RP z kwietnia 1997 w swej preambule zawarła nazwę Trzeciej Rzeczypospolitej.
Awatar użytkownika
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Czy powodzie w Polsce powodują tajemnicze samoloty?

Post autor: Artur Rogóż » 01 lip 2010, 04:58

- We wszystkich przypadkach obecność takich samolotów została odnotowana przez naocznych świadków jako szybko przemieszczających się, na dużych wysokościach, i w kolejnych sektorach powietrznych. Samoloty te zostały zauważone wielokrotnie, o różnych porach dnia, i przez wiele osób.(...) Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że owe "ślady" na niebie to normalne smugi kondensacyjne powstające po przelotach samolotów odrzutowych. Jednak obserwujący zauważyli, że wszystkie te długie na kilometry smugi, w przeciwieństwie do smug kondensacyjnych powstających po wielu innych przelatujących samolotach odrzutowych, ani - w takim samym czasie - nie znikają z nieba, ani nie wydają się być dla obserwujących takie same. Zdaniem oglądających smugi te swoim wyglądem różnią się od innych! Utrzymują się, stopniowo rozrastają i w widoczny sposób coraz bardziej rozpraszając się, wkrótce pokrywają sobą coraz większe połacie nieba - pisze paulin.

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... oduja.html

Istne Archiwum X, albo James Bond na żywo ; ) Temat zakładam jako ciekawostkę ; )

Awatar użytkownika
ziomeka
Posty: 462
Rejestracja: 01 cze 2010, 03:37

Re: Czy powodzie w Polsce powodują tajemnicze samoloty?

Post autor: ziomeka » 01 lip 2010, 04:59

Żadna ciekawostka. Opis zjawiska w którym samolot przelatuje przez warstwy atmosfery w których występuje para (wodna) przesycona. To jest stan bardzo niestabilny. Naruszenie "równowagi" przez przelot samolotu powoduje kondensację pary przesyconej i przejście tylko w nasyconą (powietrze pozbywa się nadmiaru wody, tej ponad maksymalne nasycenie. Powstają "białe" kropelki, w dużej ilości zwane chmurami).

To świadczy, że wody w atmosferze jest dużo, za dużo, i stąd tak intensywne deszcze. A w tych warunkach przelot samolotu na pewno może być początkiem takiej ulewy. Ale to nie samolot jest winien, a to "przesycenie" atmosfery wodą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia III RP ogólnie”