Strona 1 z 1

20 lat minęło jak jeden dzień?

: 01 lip 2010, 05:01
autor: Artur Rogóż
Minęło ponad 20 lat od pierwszych prawie wolnych wyborów w Polsce. Dwa lata później mieliśmy już w pełni wolne wybory pierwsze od wyborów brzeskich wolne wybory w Polsce. Jak ocenicie te 20 lat i zmiany z takiego bardziej osobistego punktu widzenia?

Re: 20 lat minęło jak jeden dzień?

: 01 lip 2010, 05:02
autor: ziomeka
Witam;
jest kilka rzeczy które można o tym okresie powiedzieć - na pewno minęly bardzo szybko, na pewno były barwne, na pewno byłą to moja młodość [ta świadoma - w '89 miałem 12 lat]; pamiętam plakaty - olbrzymie zresztą z kolejnych chyba wyborów i te nazwiska: Kuroń, Geremek... rozmowy z Tatą [niestety już ś.p.] na tematy polityczne i hostoryczne, tym ciekawsze że jakkolwiek będąc w partii do końca krytycznie patrzył na obie strony, uczył myślenia innego "niż ustawa nakazuje"... Liceum, studia, przjaźnie takie na chwilę i takie do końca życia, rozczarowanie kiedy na katedrze Histrii Gospodarczej [chyba jakoś tak na A.E. [wtedy] w Krakowie] powiedzieli, ze wolnych etatów nie maja, w końcu powiedzenie o sobie "historyk co poszedł na marketing a wyszedł w budowlance..". Przełom lat 90 tych i '00 to fascynacja internetem jako koaplnią wszystkiego, siedzenie na nim po naście godzin dziennie nawet, pierwsze kanały społecznościowe [IRC i "małpa" na jednym z nich]; w końcu jeden rok wyjęty z życiorysu... owo dwudziestolecie kończy się ślubem i córą. Dla osoby w moim wieku ['32 l.] to niemal całe świadome życie.
pozdr

Re: 20 lat minęło jak jeden dzień?

: 01 lip 2010, 05:06
autor: stach
Kiedy kończył sie PRL byłem nastolatkiem i szczerze mówiąc wspominam lata osiemdziesiąte bardzo miło. Tak wiem, że dla Polski był to okres zmarnowany, że gospodarka była w stanie rozkładu, że byliśmy zniewoleni ale ja byłem wtedy młody, miałem fajnych kumpli, koleżanki i to sie wtedy liczyło a polityka interesowała mnie średnio. Natomiast co do ostatnich 20 lat to jestem z nich zadowolony i chociaż wspominam okres PRL z sentymentem to nie moge sobie wyobrazić, że komuna trwałaby dłużej powiedzmy jeszcze 20 lat. to byłaby tragedia :evil:
Myślę, że pod każdym względem mam lepiej niz miałbym gdyby PRL trwał nadal. Cieszę się jednak, że żyłem troche w tamtym systemie bo dzieki temu mam szerszy pogląd na pewne sprawy.

Re: 20 lat minęło jak jeden dzień?

: 01 lip 2010, 05:08
autor: Artur Rogóż