Pierwszy polski pilot ma uprawnienia do testowania BLACK HAW

Zazwyczaj przyjmuje się, że przegłosowanie przez tzw. Sejm kontraktowy przywrócenia nazwy państwa polskiego Rzeczpospolita Polska i godła w postaci orła w koronie, które weszło w życie 31 grudnia 1989, zapoczątkowało symbolicznie powstanie tak zwanej III Rzeczypospolitej. Według innych opinii, za początek III Rzeczypospolitej uznaje się rozpoczęcie bądź też zakończenie obrad Okrągłego Stołu, lub powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego albo przeprowadzenie pierwszych po wojnie wolnych wyborów do Sejmu i Senatu w 1991, gdy nastąpiło tym samym przerwanie ciągłości niedemokratycznych struktur PRL. Konstytucja RP z kwietnia 1997 w swej preambule zawarła nazwę Trzeciej Rzeczypospolitej.
Awatar użytkownika
Husarz
Posty: 822
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Pierwszy polski pilot ma uprawnienia do testowania BLACK HAW

Post autor: Husarz » 11 paź 2012, 19:18

Produkujaca helikoptery BLACK HAWK amrykanska fima Sikorsky Aircraft Corporation oglosila, ze pierwszy polski pilot osiagnal wymagania uprawniajace to testowania helicoptera BLACK HAWK model S-70i.
Kolejne wersje helikoptera BLACK HAWK sa uzywane w armii amerykanskiej od roku 1979. Zmodyfikowane jego wersje sa wykorzystywane przez US Navy oraz US Air Force. Helikoptery BLACK HAWK sa powszechnie uznawane za najlepsze na swiecie i obecnie sa uzywane w 23 krajach.
Model S-70i jest najnowszym helikopterem serii BLACK HAWK w wersji exportowej.
Test Pilot Leszek Pawula zostal zatrudniony w drugiej polowie 2010 r. Pawula jest jednym z trzech test pilotow zaproponowanych przez rzad polski.
Testowanie bedzie sie odbywac w PZL Mielec, ktore od czterech lat funkcjonuja jako Sikorsky Company. Loty komercjalne maja sie rozpoczac w roku 2012.
BLACK HAWK S-70i moze byc wykorzystywany do misji humanitarych, ewakuacji medycznych oraz do uzbrojonych lotow patrolowych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia III RP ogólnie”