Humor wojenny

Tu wrzucajcie różne śmieszne filmiki oraz kawały dla poprawy humoru :)
storczyk1234
Posty: 4
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 02 gru 2015, 15:34

Humor wojenny

Post autor: storczyk1234 »

Ciekawi mnie kwestia humoru na froncie, w okopach i na drugiej linii... Humor, ewentualne gry czy wspólne zajęcia zapewne potrafiły na jakiś czas odwrócić uwagę od piekła, w jakim znajdowali się żołnierze. Czy forumowicze znają takie przypadki?

Z mojej strony- obie strony lubiły czasem pobazgrać sobie na murach i tabliczkach... Niemcy na jednym z odcinków frontu wystawili przed zniszczonym domem napis "Nie ma powodów do zdenerwowania!". Anglicy w analogicznej sytuacji wzbogacili ruinę krótkim "Hotel na sprzedaż"... Oba wypadki są udokumentowane fotografiami.

Głośno było w okopach o sprawie trzech głupich tabliczek... Pewnego dnia nad niemieckimi okopami ktoś wystawił tabliczkę z napisanymi koślawie słowami "Anglicy to głupcy". Oczywiście okopy Ententy tabliczkę rozwaliły. Po chwili pojawiła się druga, z napisem "Francuzi to głupcy". Tabliczka została rozstrzelana przez poszanowanie dla sojuszników. Na końcu pojawiła się tabliczka "Wszyscy jesteśmy głupcami. Wracajmy do domów!". Też została rozwalona, ale dała do myślenia żołnierzom...

-----------------------------------------------------------------
http://vikikrynicamorska.pl/pokoje
antonix
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2016, 16:14

Re: Humor wojenny

Post autor: antonix »

Dlaczego kobiety uwielbiają żołnierzy?

‎- Bo żołnierze umieją przygotować jedzenie, posprzątać, posłać, mają dobre zdrowie i przywykli do słuchania rozkazów.
porfikik
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2016, 22:57

Re: Humor wojenny

Post autor: porfikik »

Spotyka się dwóch kombatantów i jeden do drugiego mówi:
-Nie pamiętam dokładnie czy byłem ranny raz podczas drugiej wojny,czy dwa razy podczas pierwszej.
A drugi na to:
-Też nie pamiętam dokładnie ,czy dostałem kulką między łopatki,czy łopatką między kulki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Humor”