Słynny czołg zniknął z Gdańska

Dział ten poświęcony jest imprezom, wystawom lub innym zdarzeniom nawiązującym do historii Polski. Zespół historiapolski.eu będzie starał się wyszukiwać, systematyzować i publikować wszelkie zagadnienia z historii Polski jakie pojawią się w internecie, telewizji, prasie. Głównym celem jest propagowanie naszej historii w jednym zbiorczym projekcie.
Awatar użytkownika
Husarz
Posty: 822
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Słynny czołg zniknął z Gdańska

Post autor: Husarz » 03 cze 2013, 05:16

Stojący obok posesji zabytkowy czołg T-34/85 stał się symbolem Gdańska-Oliwy. Po 12 latach zniknął, ponieważ urzędnicy naliczyli właścicielowi opłatę parkingową. Zdaniem mieszkańców, czołg musi wrócić - informuje TVN24.
Po 12 latach czołg stanowiący atrakcję turystyczną Oliwy zniknął. Właściciel zabrał stojący przed jego posesją zabytek, gdyż władze miasta chciały naliczyć mu opłatę za parking.

Zarząd Dróg i Zieleni w Oliwie twierdzi, że wszystkich należy traktować jednakowo.

Miasto chce, aby za postój czołgu na pasie drogowym właściciel płacił rocznie 165 zł. Właściciel czołgu, kolekcjoner militariów twierdzi, że nie chodzi o opłatę, ale o zasady.

Włodarze Oliwy są skłonni wyznaczyć nowe miejsce na ustawienie militarnej kolekcji. Jednak jej właściciel obawia się, że w innym miejscu nie zdoła uchronić zabytków przed zniszczeniem.

W obronę miejskiego symbolu zaangażowali się również mieszkańcy Oliwy. Internetowy protest zatytułowany "Czołg musi wrócić do Oliwy” w dwa dni poparło prawie tysiąc osób.

jc, tvn24.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności historyczne”