Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Grodnie

Dział ten poświęcony jest imprezom, wystawom lub innym zdarzeniom nawiązującym do historii Polski. Zespół historiapolski.eu będzie starał się wyszukiwać, systematyzować i publikować wszelkie zagadnienia z historii Polski jakie pojawią się w internecie, telewizji, prasie. Głównym celem jest propagowanie naszej historii w jednym zbiorczym projekcie.
historia Polski
Posty: 110
Rejestracja: 15 kwie 2014, 04:37

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Grodnie

Post autor: historia Polski » 06 maja 2014, 03:32

Uroczyste przyjęcie w świąteczny dzień 3 maja zorganizował Konsulat Generalny RP. Uczestniczyli w nim polscy działacze społeczni z Grodzieńszczyzny.
"Polska jest wam za to wdzięczna i zawsze będzie wdzięczna" mówił Konsul Generalny Andrzej Chodkiewicz dziękując polskim działaczom za aktywność na rzecz podtrzymania polskiego dziedzictwa kulturowego i polskiej tożsamości narodowej na dawnej kresowej ziemi. Poza przypomnieniem ważnej historycznej rocznicy i okazją do rozmów w szerokim gronie (jak zaznaczył portal Związku Polaków na Białorusi pracownicy Konsulatu stawili się niemal w pełnym składzie), zebrani mogli także podziwiać program artystyczny przygotowany przez wychowanków grodzieńskiej szkoły tanecznej „Gracja”.

znadniemna.pl/kresy.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności historyczne”