Litewski obowiązkowy na maturze w Polsce

Dział ten poświęcony jest imprezom, wystawom lub innym zdarzeniom nawiązującym do historii Polski. Zespół historiapolski.eu będzie starał się wyszukiwać, systematyzować i publikować wszelkie zagadnienia z historii Polski jakie pojawią się w internecie, telewizji, prasie. Głównym celem jest propagowanie naszej historii w jednym zbiorczym projekcie.
historia Polski
Posty: 110
Rejestracja: 15 kwie 2014, 04:37

Litewski obowiązkowy na maturze w Polsce

Post autor: historia Polski » 24 maja 2014, 12:33

W Polsce egzamin pisemny z języka narodowego jest dla maturzystów ze szkół dla mniejszości narodowych egzaminem obowiązkowym.

Żeby uzyskać świadectwo dojrzałości, maturzysta musi zdać cztery egzaminy obowiązkowe: testy z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki oraz trzy obowiązkowe egzaminy ustne: z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i języka ojczystego.

Wśród maturzystów zdających egzaminy z języków mniejszości narodowych najliczniejszą grupę stanowią piszący egzamin z języka białoruskiego - 252 osoby. Drugą co do liczebności grupę stanowią zdający egzamin z języka ukraińskiego - 77 osób. Obowiązkowy egzamin z języka litewskiego jako ojczystego zdaje 36 osób.

Wilnoteka.lt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności historyczne”