Projekt Brygada - rajd rowerowy szlakiej Brygady Świętokrzyskiej

Dział ten poświęcony jest imprezom, wystawom lub innym zdarzeniom nawiązującym do historii Polski. Zespół historiapolski.eu będzie starał się wyszukiwać, systematyzować i publikować wszelkie zagadnienia z historii Polski jakie pojawią się w internecie, telewizji, prasie. Głównym celem jest propagowanie naszej historii w jednym zbiorczym projekcie.
Wojtek87
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2014, 20:53

Projekt Brygada - rajd rowerowy szlakiej Brygady Świętokrzyskiej

Post autor: Wojtek87 » 07 lip 2014, 20:57

Żyli prawem wilka, więc historia o nich milczy

Projekt Brygada wyrusza

9 sierpnia startuje Projekt Brygada, czyli rajd rowerowy szlakiem partyzantów Brygady Świętokrzyskiej NSZ.
Celem inicjatywy jest upamiętnienie 70 rocznicy sformowania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych – walecznego oddziału NSZ, który wsławił się m.in. wyzwoleniem niemieckiego obozu koncentracyjnego w czeskim Holiszowie.
Ideą rajdu jest popularyzowanie historii skazanego na zapomnienie i zakłamanie ugrupowania. Jest to także akcja o charakterze edukacyjnym i czysto historycznym, bowiem jednym z założeń jest zebranie relacji i świadectw ludzi pamiętających przemarsz podkomendnych pułkownika Antoniego Szackiego ‘Bohuna’ – dowódcy brygady.
Rajd o długości ponad 500 km przebiegać będzie trasą marszu na zachód, którą Brygada podjęła w 1945 r. Obejmować będzie łącznie cztery województwa: Małopolskie, Śląskie, Opolskie i Dolnośląskie. Wyprawa wzbogacona będzie także o szereg imprez towarzyszących rozlokowanych na całej trasie. Uczestnikiem może zostać każda osoba, która ukończyła 16 lat. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Zapisy drogą elektroniczną rozpoczynają się 10 lipca.

Szczegółowe informacje na stronie: http://projektbrygada.wordpress.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności historyczne”