VI Przystanek Niepodległość z Muzeum Historii Polski

Dział ten poświęcony jest imprezom, wystawom lub innym zdarzeniom nawiązującym do historii Polski. Zespół historiapolski.eu będzie starał się wyszukiwać, systematyzować i publikować wszelkie zagadnienia z historii Polski jakie pojawią się w internecie, telewizji, prasie. Głównym celem jest propagowanie naszej historii w jednym zbiorczym projekcie.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

VI Przystanek Niepodległość z Muzeum Historii Polski

Post autor: Artur Rogóż »

Wiele tysięcy osób wzięło udział w VI Przystanku Niepodległość – imprezie zorganizowanej przez Muzeum Historii Polski.

11 listopada, w dniu święta narodowego, bohaterem Przystanku był Kazimierz Paluch – harcerz, który w 1928 roku, w 10 rocznicę odzyskania niepodległości, przeszedł dookoła terytorium Polski. Efektem tej wędrówki jest jedyny w swoim rodzaju zapis. Na podstawie tej wędrówki, Muzeum Historii Polski, 11 listopada, zorganizowało grę miejską odwzorowującą tę wędrówkę, a także wystawę planszową, która do 12 grudnia mona oglądać na Krakowskim Przedmieściu. W grze, jak co roku, brały udział całe rodziny.

Tysiące osób obejrzało wystawę. Jedni i drudzy dziwili się , że do tej pory postać Kazimierza Palucha nie była znana. 11 listopada, już tradycyjnie, Muzeum zorganizowało przejażdżki zabytkowymi tramwajami i autobusami, w których przewodnicy opowiadali o historycznych miejscach stolicy.

Tłumy ludzi oglądało również filmy historyczne w specjalnym , ogrzewanym pawilonie, o ludziach i nacjach, które zamieszkiwały dawną Rzeczpospolitą. Ci, którzy nie zmieścili się do namiotu mieli okazję oglądać te filmy na wielkim telebimie. To kolejna atrakcja, którą przygotowało nasze Muzeum.

Punkty informacyjne o siedzibie MHP, kiermasz książek historycznych itd. – to kolejne atrakcje uświetniające ten szczególny dzień.

Na końcu całodniowych imprez był koncert gwiazdy jazzowej wokalistyki – Urszuli Dudziak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności historyczne”