Zmarł Kazimierz Młynarski ps. „Kruk” żołnierz NSZ

Dział ten poświęcony jest imprezom, wystawom lub innym zdarzeniom nawiązującym do historii Polski. Zespół historiapolski.eu będzie starał się wyszukiwać, systematyzować i publikować wszelkie zagadnienia z historii Polski jakie pojawią się w internecie, telewizji, prasie. Głównym celem jest propagowanie naszej historii w jednym zbiorczym projekcie.
Awatar użytkownika
stach
Posty: 518
Rejestracja: 19 cze 2010, 03:48

Zmarł Kazimierz Młynarski ps. „Kruk” żołnierz NSZ

Post autor: stach » 17 gru 2013, 14:20

W dniu 10 grudnia 2013 r. odszedł na Wieczną Wartę Kazimierz Młynarski ps. „Kruk” – żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, porucznik Wojska Polskiego.

Kazimierz Młynarski urodzony 13 lutego 1928 r w Dąbrowie był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych. Od stycznia do lipca 1944 r. walczył w zgrupowaniu swojego brata Stanisława Młynarskiego ps. „Orzeł” działającym w powiecie Janów Lubelski – Kraśnik.


Od 1997 r. był aktywnym członkiem Związku Żołnierzy NSZ. Od 2004 r. do chwili śmierci był prezesem Koła Związku w Łychowie. Uczestniczył w wielu pracach nad budową pomników i tablic pamiątkowych poświęconych Narodowych Siłom Zbrojnym m. in. tablicy kpt. Wacława Piotrowskiego w Kraśniku, pomnika w Zalesiu, Stróży, mogiły w Marynopolu.

Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. za spokój duszy zmarłego w dniu 13 grudnia 2013 r. o godz. 12:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kraśniku (ul. Klasztorna 3).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności historyczne”