Konkurs "Kadr historii 2011" - może Ty zrobisz zdjęcie histo

Miejsce, w którym będą odbywały się wszelkie konkursy i plebiscyty organizowane lub współorganizowane przez historiapolski.eu. W tym dziale również będzie można zmierzyć się z historią za pomocą ciekawych quizów.
Awatar użytkownika
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Konkurs "Kadr historii 2011" - może Ty zrobisz zdjęcie histo

Post autor: Artur Rogóż » 30 sie 2011, 17:16

Konkurs "Kadr historii 2011" - może Ty zrobisz zdjęcie historyczne roku?
"Kadr historii" to konkurs na najlepsze zdjęcie historyczne organizowany przez portale "historia.org.pl" i "historia.gazeta.pl" w partnerstwie z Muzeum Historii Polski. Co roku kilkaset zdjęć pretenduje do tego prestiżowego tytułu. Tegoroczna edycja konkursu jest jego czwartą odsłoną.

Organizatorzy za cele swojego konkursu postawili sobie promocję fotografii i turystyki historycznej w Polsce. Konkurs jest adresowany przede wszystkim do fotografów amatorów, którzy uchwycili swoje "kadry historii" podczas swoich wyjazdów lub imprez historycznych w kraju i na świecie. Na konkurs należy przesłać zdjęcia związane z tematyką historyczną m.in. przedstawiające obiekty historyczne, rekonstrukcje historyczne, zabytki architektoniczne etc.

"Co roku na konkurs zgłaszanych jest kilkaset zdjęć, a poziom znacznie się podnosi. Wierzymy, że w tym roku nasz wybór będzie bardzo trudny. To jedyny ego typu konkurs fotograficzny w kraju" - mówi o "Kadrze historii" Wojtek Duch z "historia.org.pl".

W ubiegłym roku na konkurs w niespełna półtorej miesiąca nadesłano ponad 300 zdjęć. Z roku na rok zdjęć jest wyraźnie więcej. W tym roku zdjęcia będzie można wysyłać za pośrednictwem specjalnego formularza, a nie jak dotychczas poprzez pocztę elektroniczną. Zdaniem organizatorów usprawni to sposób dodawania zdjęć i przyczyni się do zwiększenia zgłoszeń.

W ubiegłym roku zwyciężyła praca Pawła Sudera "Miasto bez Boga walczy o krzyż." Rekonstrukcja walk o krzyż w Nowej Hucie, 2010 r. Pełną galerię zdjęć zgłoszonych do konkursu można zobaczyć tutaj: "Kadr historii 2010": galeria.

Zdjęcia można nadsyłać do 31 sierpnia i mogą być wykonane wyłącznie pomiędzy 1 września 2010 r. a 31 sierpnia 2011 r.Prace należy wgrać, wypełniając specjalny FORMULARZ pod artykułem, lub załadować je do fotoforum.gazeta.pl i oznaczyć tagiem "kadr historii 2011". Przy wypełnianiu formularza należy dodać opis zdjęcia, a także podać imię, nazwisko, adres, e-mail i nr. telefonu.Dla zwycięzców przewidziane są nagrody w postaci książek i albumów o tematyce historycznej.Wysłanie zgłoszenia ze zdjęciami oznacza akceptację Regulaminu. W regulaminie znajdują się szczegółowe informacje dt. wymagań, nagród i oceny prac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY, PLEBISCYTY, QUIZY”