Rozstrzygnięto konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rd

Miejsce, w którym będą odbywały się wszelkie konkursy i plebiscyty organizowane lub współorganizowane przez historiapolski.eu. W tym dziale również będzie można zmierzyć się z historią za pomocą ciekawych quizów.
Awatar użytkownika
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Rozstrzygnięto konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rd

Post autor: Artur Rogóż » 05 wrz 2012, 19:53

Rozstrzygnięto konkurs „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”
Dobiegła końca 3. edycja konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundację Wspólnota Pokoleń.

Z radością odnotowujemy coraz większe zainteresowanie naszym konkursem – mimo trwających niemal równocześnie Mistrzostw Europy w piłce nożnej otrzymaliśmy znacznie więcej zgłoszeń niż w poprzednich latach.

Na konkurs wpłynęło 409 prac nadesłanych ze 147 placówek. W sumie w konkursie udział wzięło 570 osób (z Polski i spoza jej granic). Zdecydowana większość prac została wzbogacona fotografiami i dokumentami archiwalnymi, pozyskanymi często od rodzin ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczestnicy konkursu wykonali w wielu przypadkach pionierską pracę, odkrywając pamiątki po osobach zamordowanych w 1940 roku. Wszystkie prace prezentują wysoki poziom, jednak jury przyznało nagrody wyłącznie kilkudziesięciu osobom.

W 3. edycji konkursu nagrodziliśmy 39 prac (indywidualnych i zespołowych). Nagrodą dla laureatów i ich opiekunów jest wyjazd edukacyjny do Katynia i Miednoje. Młodzież odwiedzi ponadto inne miejsca: m.in. Mińsk, Smoleńsk oraz Moskwę. Wyjazd – trwający 7 dni – odbędzie się na początku października 2012 roku. Współfundatorem nagrody jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Lista nagrodzonych prac (w kolejności alfabetycznej upamiętnionych bohaterów) znajduje się na stronie internetowej IPN.

(IPN)

ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY, PLEBISCYTY, QUIZY”