Opis Zmagań Mieszka I

Dział ten służy do publikowania odnośników do ciekawych tematów poświęconych historii Polski. Najlepiej jest zacytować post wprowadzający z innego forum oraz podanie nazwy forum wraz z linkiem do tematu.
fora historyczne
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2012, 06:58

Opis Zmagań Mieszka I

Post autor: fora historyczne » 07 paź 2012, 02:16

Witam.Od razu powiem, że przeczytałem wieeele tematów(jestem tu już od ponad 2 godzin i już padam) na temat Mieszka I. Ostatnimi czasy zacząłem bardzo się interesować historią polski. Od razu powiem, że do tej pory głownymi moimi źródłami wiedzy była szkoła (aktuanle skończyłem gimnazjum) i niestety "Wikipedia". Mówię niestety, ponieważ wiedzy tej raczej nie można brać na poważnie. Zanim spytam dokładnie dodam, że przeczytałem kilka tematów o podbojach Mieszka i innych rzeczach, ale mi głownie chodzi o coś innego. Postaram się to teraz napisać.

Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądało "dążenie" Mieszka I do powstania polski. Co zajmował i kiedy , jakie bitwy toczył i kiedy aż do upragnionego, "stabilnego" państwa.

Chciałbym też Was się spytać skąd mogę czerpać wiedzę(oprócz forum oczywiście) i czy są darmowe źródła. Mam nadzieje, że nie robię wielkiego kłopotu. Za wszelkie błędy ortograficzne jak i stylistyczne przepraszam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach”