Zespół ds. przeciwdziałania ateizacji Polski

Dział ten służy do publikowania odnośników do ciekawych tematów poświęconych historii Polski. Najlepiej jest zacytować post wprowadzający z innego forum oraz podanie nazwy forum wraz z linkiem do tematu.
fora historyczne
Posty: 146
Rejestracja: 01 paź 2012, 06:58

Zespół ds. przeciwdziałania ateizacji Polski

Post autor: fora historyczne » 07 paź 2012, 02:31

Parlamentarny zespół ds. przeciwdziałania ateizacji Polski jest nowym projektem powstałym w marcu br.

Jak czytamy w regulaminie:
Zespół tworzą posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, którzy wyrazili akces do pracy w zespole i stanowią niepolityczną grupę zainteresowaną problematyką przeciwdziałania ateizacji Polski.
Celem zespołu jest:
przeciwdziałanie ateizacji Polski, przeciwdziałanie wykluczania z życia publicznego religii oraz szerzenie wartości chrześcijańskich i obrony mediów katolickich w tym katolickiej telewizji Trwam.
Do zadań zespołu należy:
1. w szczególności promowanie katolickich wartości moralnych, przeciwdziałanie wprowadzania prawodawstwa sprzecznego z katolicką nauką społeczną.
2. Pielęgnowanie wartości i tradycji, propagowanie i ochrona kulturalnej spuścizny cywilizacji chrześcijańskiej.
Jedną z form pracy zespołu będzie:
5. inne formy pracy: konferencję, sympozja, wystawy i manifestacje.

To zacne grono składa się z 35 wybrańców ludu a prace prowadzone są pod przewodnictwem Andrzeja Jaworskiego.

Zespół spotkał się dwa razy
24-05-2012
1. Formalno-prawne i społeczne aspekty nie przyznania* TV TRWAM miejsca na multipleksie cyfrowym. 2. Propozycje podejmowania działań w obronie TV TRWAM. 3. Wolne wnioski. (pos. 2.)
10-05-2012
Wybór przewodniczącego Zespołu, omówienie planu pracy. (pos. 1.)
*pisownia oryginalna

Jedno z posiedzeń telewizja TRWAM transmitowała w czasie rzeczywistym. Część 1 transmisji dostępna pod tym linkiem http://gloria.tv/?media=293384 część 2 http://gloria.tv/?media=293434

Powstał on niezależnie do PARLAMENTARNEGO ZESPÓŁU NA RZECZ KATOLICKIEJ NAUKI SPOŁECZNEJ, ponieważ wyżej wspomniany zajął się inną ważną sprawą a mianowicie:
Przedstawienie stanowisk: w sprawie obrony Kościoła Katolickiego i symboli religijnych przed atakami ze strony władz świeckich oraz w sprawie zakazu wnoszenia na stadiony materiałów religijnych. (pos. 2.)

Co drodzy koledzy i koleżanki sądzicie o tym zespole, jego pracy i szansach na przeciwdziałania ateizacji naszej ojczyzny?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe tematy dot. historii Polski na innych forach”