Śladowe użycie min w obronie w 1939 roku

1 września 1939 nazistowskie Niemcy napadają na Polskę. Armia broniąca granic stawia opór, jednocześnie czekając na pomoc sojuszników, którzy niebawem deklarują wojnę Rzeszy. Pomoc jednak nie nadchodzi, dodatkowo 17 września wojsko ZSRR wkracza na tereny wschodniej Polski. Przy olbrzymiej dysproporcji sił, Polska przegrywa kampanię wrześniową.
Adambik
Posty: 497
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:41

Śladowe użycie min w obronie w 1939 roku

Post autor: Adambik »

Jeżeli temat był już poruszany - prosze o przekierowanie - ale od dawna nurtuje mnie prosta kwestia - jeżeli już zdecydowano się na obronę wzdłuż praktycznie granic czy nie było by sensownie ustawić na przedpolach broniących się jednostek zapory z min przeciwpancernych.
Nadzainie się Niemców na takie zapory w znacznej części spowolniłoby tempo natarcie ich jednostek zmechanizowanych - czy rozpatrywano w ogóle taki plan i właściwie dlaczego nie użyto/użyto w niewielkich ilościach min.
W 1945 roku Manstein nalegał na Guderiana by zważywszy na nadciągająca ofensywę Rosjan koniecznie stworzyć głębokie pozycje minowo-artyleryjskie, na których da się wyhamować impet Rosjan co da czas na podciągnięcie odwodów - ostatecznie nie zdecydowano się na to z wiadomym skutkiem - czy w 39 roku nie dałoby nam jednak pewnej może niewielkiej ale jednak szansy na skuteczną obronę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kampania wrześniowa”