Wybory Miss w PRL-u

Wszystko co nie pasuje do pozostałych sekcji, a dotyczy tego okresu.
asda
Posty: 167
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 03 sty 2011, 01:14

Wybory Miss w PRL-u

Post autor: asda »

Mam dość nietypowe pytanie do Was. Czy wiecie coś na temat organizowanych wyborów Miss w komunistycznych zakładach pracy? Z tego co wiem to w 1957 roku odbyły się wybory Miss Polonia w Stoczni Gdańskiej ale ja jestem ciekaw czy były kiedyś jakieś wybory organizowane wśród pracownic tych wielkich zakładów pracy lub wybory o mniejszej randze niż Miss Polonia, np Miss Nowej Huty w Hucie im. Lenina lub właśnie w Stoczni Gdańskiej lub innych zakładzie, może jakieś regionalne? Albo gdzie takiej informacji szukać? Potrzebna jest do filmu. Będę bardzo wdzięczny za nawet najdrobniejszą wskazówkę.
pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź :)
Husarz
Posty: 803
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Re: Wybory Miss w PRL-u

Post autor: Husarz »

W 1957-mym wybory Miss Polonia (i dalsze edycje) miały na celu odwrócenie uwagi od działań antyustrojowych. Było wiele innych tego typu inicjatyw nawiązujących albo do obyczajów przedwojennych albo do jakichś prądów na Zachodzie. Tworzono również związki i stowarzyszenia zabronione w czasach stalinizmu.
Później wiem tylko o wybieraniu Najmilszej na dużych imprezach studenckich. Ale mogły być podobne wybory na mniejszą skalę.
asda
Posty: 167
Rejestracja: 03 sty 2011, 01:14

Re: Wybory Miss w PRL-u

Post autor: asda »

Dziękuję
ziomeka
Posty: 443
Rejestracja: 01 cze 2010, 03:37

Re: Wybory Miss w PRL-u

Post autor: ziomeka »

Z tego co wiem już przy drugim konkursie (chyba 84 czy 85 rok) doszło do jakiegoś skandalu. Potem, w III RP, skandale, korupcja, afery związane z konkursem nikogo już nie dziwiły. Stały się normą.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4635
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Re: Wybory Miss w PRL-u

Post autor: Artur Rogóż »

Odnawiam temat :-) Proszę o nowe wypowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia PRL ogólnie”